Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP ProBook 4720s

Dobrý den mám notebook HP 4720s s procesorem i5 když na něm spustím Mafii 2 tak někdy jde plynule a jindy se mi seká, nevíte čím by to mohlo být? Můj soused má stejný akorát s procesorem i3. Junak mi hra jde skoro na plné detaily.

To jsem si právě myslel, jenže je to jinak. Mám ho zrovna na stole.
Zapnul jsem HD tune a má 100MB/s a míň.
Kolega má NBHp(Celeron...) 2 roky a má v HD tune 150MB/s, disk 5400 ot.
Asi by chtělo otestovat celek, moc se mi to nezdá.

Su to naozaj 7200ot disky a su viditelne rychlejsie ako 5400ot. 150MB/s dosiahol v akom teste? Existuje milion benchmarkov, existuje zapis, citanie, existuje podla velkost blockov, seekovanie....proste na jednom disku mozem dosiahnut milion roznych vysledkov.
Pokial sa bavime o HD tune tak by bolo dobre povedat o akom udaji, maxime, minime, priemere alebo burst?

Jasně, přesně z toho jsem vycházel. Vyšší otáčky, vyšší rychlost.
Proto mě ta rychlost v testu dost nemile překvapila.
zde test
HD Tune Pro: ST9500420AS Benchmark
Test capacity: full
Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 32.2 MB/s
Transfer Rate Maximum : 102.6 MB/s
Transfer Rate Average : 75.7 MB/s
Access Time : 18.0 ms
Burst Rate : 101.9 MB/s
CPU Usage : 4.8%

Tohle naměřil kolega s diskem 5400 ot. (HP 6830s), tak z toho usuzuji že to normální hodnoty nejsou.

HD Tune Pro: HITACHI HTS543225L9A300 Benchmark
Test capacity: full
Read transfer rate
Transfer Rate Minimum : 71.0 MB/s
Transfer Rate Maximum : 173.9 MB/s
Transfer Rate Average : 149.7 MB/s
Access Time : 9.56 ms
Burst Rate : 169.7 MB/s
CPU Usage : 14.3%

Lol, 320 GB verzi tohohle disku mám ve 2,5 roku starém ASUSu M50Vc. Když u toho průměru umažeš jedničku, tak je to lehce vyšší, ale stále reálná hodnota. Hodně by mě zajímal ten měřící pogram.
A budeš se divit, ale Mafie II mi na tom plynule nejde :-D .

edit: To měřil HD Tune? A já mu docela věřil.

edit2: Já chci taky překvápko! Můj stolní ATA-100 udělá průměr 59,3 MB/s :-(