Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vyhladavanie textu v poly - PHP

Dobry den

Potrebujem pomocou PHP,ked mam text v poly a mam slovo ktore by sa v texte malo nachadzat.
Lepsi bude asi priklad. Majme $pole['text']="ahoj, volam sa Jano a mam 22 rokov." Zadam napr. $slovo="Jano" a chcem yistit ci sa v tom retazci nachadza,alebo nie. Je na to v PHP funkcia?

dakujem

Nechápem, čo s tým má pole, keď chceš otestovať iba jeden jeho prvok. Ak som to pochopil nesprávne, tak upresni otázku:

if (strpos($pole['text'], $slovo) !== false) {
  // slovo sa v poli nachadza
} else {
  // slovo sa v poli nenachadza
}

ja by som to chcel pouzit na klasicke vyhladavanie zadaneho slova,alebo aj niekolkych slov v novinarskom webe. Z databazy si vytiahnem do pola nadpis aj napisany text a chcem ho porovnat s vyhladavanym textom. Ta funksia strpos pozna napr. aj medzere? Co ak jej tam zadam na vyhlavanie retazec "ahoj Jano"?

Ta funksia strpos pozna napr. aj medzere?

Ano. Proč by neměla poznat ? Mezera je znak v řetězci jako každý jiný.

Problém samozřejmě nastane, pokud bys hledal "ahoj Jano" a v prohledávaném textu by bylo

ahoj  Jano

( s dvěma mezerami ). Anebo by v textu bylo "ahoj jano".
V obou případech dostaneš false.
Nemluvě o diakritice.
Takže se bez dalších php string funkcí asi neobejdeš, možná si budeš muset napsat i své vlastní .