Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto čistič pc

dobrý den chtěl bych znát váš názor co říkáte na ty čističe optimalizace pc tuneup utilities apod...patří to do pc nebo to naopak škodí někteří píšou že je to prej nezbytná součást každého os.Děkuji

škodit to nemusí, tune up vůbec (to takový CCleaner), ale rozhodně nějak nepomůže - jediny k čemu je dobrý TuneUp je, že umí je celkem dobrá defragmentace. Al mě prostě nevyhovuje, ve všem se "hrabe" a překáží. nezbytná součást OS? tak ten kdo to psal musel být spolupracovník na vyvoji TuneUp - nebo nějaký amater, který se bez toho neobejde a nedokáže si registry vyčistit ručně...

co používat? nic. co chceš čistit, kolikrát ročně a proč? k čemu to je?
za jediné rozumné "čistění" považuju kontrolu souborového systému, které žádný z těch čističů (a nejspíš ani defragmentátorů) nedělá.
samotná defragmentace častější než 1x ročně je zbytečnost.
čistit tempy - zoufalci si předhánějí kdo je čistí častěji a "šetří" místo, přitom si nechávají až desítky gigabajtů s body obnovení na disku.
nepoužívané záznamy po odinstalovaných programech v registrech: když jsou odinstalované, tak ničemu nevadí. kromě toho opakovaně neinstaluju soft, který po sobě nechává bordel. sw své staré záznamy buď přepíše, nebo hlásí nějaký konflikt, který vyřeším sám. neinstaluju neustále nové balíky kodeků, které se neumí korektně odstranit. neinstaluju trial ani polofunkční shareware.
že se čističe předhání v počtech smazaných recent odkazů a cookies? jo, za takovou "funkci" se dá dokonce platit, jak to dělá jistý český "program". bez komentáře.
windows mívám optimalizované sám, podle sebe.
pokud čekáš pochvalu za výběr jednoklikacích nástrojů používaných bez rozmyslu, jsi na špatných stránkách.
přečti si ten odkaz i komentáře pod ním a udělej si nějaký názor.

Pokud to uživatel vyžaduje, dávám C Cleaner (s důrazným varováním ať nečistí registry), ale jinak různé "tůniče" po čase pouze zkomplikují práci s PC. Pro nezkušené uživatele dobrá pomůcka, pokud jim někdo zkušenější poradí jak s programem bezpečně pracovat. Rozdně bych je nepouštěl čistit registry.

tak chtel bych vedet v procentech kolik uzivatelu pc si dokaze rucne vycistit registry :-)
ja vam to povim uplne presne - velice málo :-)

ja osobne cistim pocitac reinstalaci :-)
kdyz uz mam plny HDD 320GB tak si na 1Tb externi hdd hodim dulezity soubory a provedu reinstal.
cela procedury bych rek ze se necha zvladnout do hodiny...

Naposledy jsem reinstaloval systém, když jsem si dokoupil rychlejší disk. Na jiném počítači už mi Win2000 v pohodě běhají už asi osmým rokem a nezaznamenal jsem výraznější zpomalování. Podle mě je čištění pouze placebo, které má usery "uklidnit". Když je někdo posedlej čistotou, nechť si vezme hadr a leští si case do aleluja :-).

abych to schrnul a myslim ,ze muzu mluvit za vsechny...
lidi se deli v oblasti cisteni a udrovani pc na 2 strany.

na uzivatele co na svuj stoj neinstalujou trial ,dema a podobny sracoviny. tudis ani nemusi co cistit

pak na uzivetele jako ja,to sou prasata kteri do sveho pc narvou vse co se jim naskytne (tril ani dema nepouzivam) ale ruzny aplikace na jedno vyskouseni atd...
tudis je pak nejlepsi to reinstnout a je to jako nový :-)

Ja instalujem aj trial aj dema a aj tak nemusim nic cistit. Nikto nemusi nic ncistit. Uzivatelia sa delia na tych ktori zbytocne zabijaju cas nejakym nezmyselnym cistenim, a na ludi co maju na praci nejake uzitocne veci :)

P.S. co ma momentalne neskutocne sere je ze dnes kazdy trapny softwarovy odprd ma vkuse spustenen nejake poondiate autoupdate a tajne sluzby a procesy ze by z toho cloveka porazilo. pustim si sysinternals a nestacim sa divit co tie vsetky update-sracky robia. Napr. taky divx codec autoupdate to by som autora za to zahlusil (vytvara cislovane zlozky v Temp a furt s inym cislom nechava ich tam). Namiesto cistenia by si mohli ludia povypinat vsetky tie autoupdate agenty, to ma omnoho vacsi efekt jak nejake cleanrove nezmysly.

Nepoužívám nic, ručně tempy, recent, atd proskenuji v nouzáku na možný bordel SAS, aktualizuji SW a to snad stačí
hlavně neinstaluji kdejakou hovadinu a mám vypnut AUTORUN na všem. Jen jsem asi blázen tak občas použiji perfectdisc10 na defragmentaci.
Už mi jede OS v cajku cca 3 roky a na druhém 4, to nemluvím o tom v práci tam jede 2000 asi 8 let, je to sice brzda ,ale jede