Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Matematici pomozte s nekonecnou radou

Zadani: rozhodnede o konvergenci rady a porovedte diskuzi k parametru p.

[rada0th.jpg]

tady je muj postup: ajc9zj.jpg ale moc neverim, ze to je spravne. Muzete to nekdo zkusit pls? A co se mysli tou diskuzi k parametu p?

Predem diky MaSo

No no, von je totiz blbe cely vypocet, kdyz do toho vzorce pro RAABEOVO kriterium dosadim za to An+1, tak dole v tom zlomku dostanu (N+1)^2 a ne N^2 + 1. :-[ No a vysledek pak vyjde 3-p.

Aha ano, pravda. To je fakt domotany priklad, dobre ze take nezmysly som uz davno dostudoval :-D
Co som pisal hore o skuske spravnosti to bola samozrejme blbost, skusku treba robit len tak ze si zvolis nejake P ktore tesne nema vyhovovat a potom P ktore tesne ma vyhovovat a dosadzovanim za n zistis ci to konverguje.