Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Defragmentace PC

Ahoj. Mám pár otázek..
1.Když bude chtít defragmentovat disk muže se neco stát??
2.Jak často mám dělat defragmentaci??
3.Pomuže defragmentace??
4.V čem pomuže a jak hodně?
Dekuji!!

Defragmentace má za úkol srovnat data na disku tak aby čtecí hlava HDD nelítala po plotnách jako zběsilá při čtení požadovaných dat.Totiž při zápisu na disk se data nezapisují rovnoměrně za sebou ale pokud to řeknu laicky,tam kde je zrovna místo.To znamená že třeba film který si uložíš na disk není na jednom místě ale doslova rozházenej na všech discích a na plotně rozházenej po částech.To má za následek snížení výkonu disku a taky neustálím přesouváním čtecích hlav snížením životnosti disku.Proto je defragmentace dobrá.Taky není dobré defragmentovat disk příliš často protože při defragmentaci čtecí hlavy zase kmitací při čtení a zápisu což zase snižuje životnost disku.Otimální je napřed provést analízu disku a při fragmentaci vyšší jak 20% teprve potom spustit defragmentaci.Právě proto je dobré ,pokud máš Windows 7 vypnout automatickou defragmentaci.Ta totiž navíc může působit rušivě v nevhodnou dobu.

Ak budú splnené nasledovné podmienky, ktoré sa dajú nastaviť individuálne podľa potreby:
[5507-snap2-jpg]

A už sa na celú defragmentáciu vys*r... Nechaj to na Windows, ja mám pc vyše roka a ako môžeš vidieť na mojom prvom screene, Win si preverí fragmentáciu sám na pozadí, v čase keď na pc nič nerobím a ako vidíš u mňa je to na všetkých diskoch po roku stále 0% ...