Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade NB Asus

Mám takýto dotaz, dufam, že niekdo pomože. Vlastním ASUS A4744KUO (AMD Athlon64M 3000+,2x256MB RAM,60GB HDD,ATI M 9600 Radeon,DVD TSSTcorp CD/DVDW TS-L532A, a chcel by som vymenit tieto komponenty: RAM 512MB -> 2GB, HDD 60GB 5400/m -> 160GB 5400/m, DVD +-R/RW -> DVD +-R/RW/RAM a WIFI b -> WIFI b,g+bluetooth. Na www.alzasoft.cz som nasšiel tieto komponenty:

1GB SO-DIMM DDR 400MHz PC3200 200pin MDT (MICRON)
1GB SO-DIMM DDR 333MHz PC2700 200pin MDT (MICRON)
SEAGATE 2,5" Momentus 5400.3 160GB, 8MB cache, 5400ot, PPR, ST9160821A
NEC ND-7550 černá (black) - DVD±R 8x, DVD+R9 4x, DVD-R DL 4x, DVD±RW 4x, DVD-RAM 5x, interní do notebooku a slim PC,
MICROSTAR MP54GBT2 Mini-PCI karta, 802.11g + Bluetooth, PCB anténa

V programe everest mi u ram pametí ukázalo toto:
DIMM1 256 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz),
DIMM2 256 MB PC2700 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 166 MHz) (2.0-3-3-6 @ 133 MHz),
Podporované typy pamětí DDR-200 SDRAM, DDR-266 SDRAM, DDR-333 SDRAM, DDR-400 SDRAM
na otazku v aut. servise na výmenu ram napísali nie sdram ale so-dimm,tak neviem čo teraz kupit.

Zaujímalo by ma či do notebooku možem osadit až 2x1024MB RAM (333 alebo 400MHz, čo by ste poradili) so-dimm alebo sdram, dále výmena HDD : rozpozná doska/bios tak velký HDD? (160GB)
čipová sada základní desky nVIDIA nForce3 150, AMD Hammer
, mechanika - vošla by sa namiesto stávajúcej do slotu?, a nakoniec výmena wifi adaptéru.

Poradte prosím

Tím bych si nebyl tak jistý. Ty manuály se píšou někdy všelijak, někdy se prostě odfláknou.Možná tehdy nebyli 1gigové moduly k dispozici tak to netestovali. Nenašel jsem nikde omezení čipsetu nforce 3 150 ale 1giga to snad už dneska nebude.

tady třeba u podobného píšou 2giga /stejný čipset/
http://www.svethardware.cz/art_doc-F44B853647C8C7F0 C1256FDB003A10D6.html
showthread.php

Navíc je řadič pamětí u Athonu 64 přímo v procesoru, pravděpodobně je tomu tak i mobilních provedení takže o podpoře rozhoduje procesor.
Jedině vyzkoušet.

V everestu mi to napísalo toto:
Fyzické info o přenosném pc:
- výrobce ASUS
- CPU AMD ATHLON 64
- čip. sada nForce3 Go150
- sokly pamětí 2DDR
- max. velikost paměti 1GB

Mam to chápat tak, že jeden pametový modul može byt max .velkosti 1 gb? čiže to sa rovná 2x1gb ram? Alebo opačne?
Ked som kupoval NB tak som si na netu našiel info o tomto modele, a tam bolo napísane konkretne o ASUS A4744KUO, Ram 2x256MB rozšíritelné do max 2GB.

Skušal som sa pýtat na pameti.cz, odtial mi poslali mailom, že tam možem osadit len 2x512MB, čo ma trocha sklamalo.
Bios som našiel, stiahol ale netrufam si, neak sa bojim čo to spraví, popravde biosu moc nerozumiem. Raz som si stiahol nový firmware k dvd-rw/ram LG, ale potom prestala načisto fungovat, tak od takýchto veci radšej dávam ruky preč.
Ešte mám jednu otazku na hdd, keby som spravyl formát disku, ako mám vytvorit swap oddiel a potom disk c a d? A ako to nastavit aby sa data ukladali do swap?