Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s routerem

Dobrý den, na naší kabelové TV nám zvedli rychlost na 50 000 KBps download a 5000 KBps upload, vyměnili i modem. Za modemem mám router D link DL-524 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 872Z90UBAMN.

Při měření rychlosti připojení na stránce poskytnuté přímo kabelovou televizí je rychlost na jakémkoli počítači za routerem (noťas WIfi nebo PC) pouze kolem 16 000 KBps, ovšem když připojím jakékoli PC přímo z modemu do síťové karty, čili router úplně obejdu, rychlost je správně kolem 48 000 KBps.

Pomlže mi vyměnit router? Nebo můžu mít v routeru něco špatně nastavené, že to brzdí? Notebooky mám doma dva, jeden má wifi b/g/n a druhý jen b/g, kdybych kupoval nový router, chtěl bych aby zvládl wifi b/g/n a také aby měl usb, je tohle dobrá volba? http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 872Z90UBSO1

děkuji za rady..

v budoucnu nejlépe s klasickým síťovým rj45 portem. usb bývá jako druhý vstup. pro více pc doma je síťová tiskárna lepší.
domácí síťové tiskárny bývají o něco dražší, ale taky mívají větší paměť na dokumenty.
nejsou to úplně zdegenerované "windows-gdi" tiskárny, ale umí plnohodnotný tiskový jazyk (pcl apod.)

wr1043: nejsem si jist zda jeho usb neslouží jen k připojení paměťových zařízení (mass storage device).
je možné že jako printer port to nefunguje. zkus manuál:
http://www.tp-link.cz/tl-wr1043nd-ap-router-4x-gbi t-lan-1x-wan-usb-802-11n-g-b-_d1814.html

edit: já než se vyklofu...