Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po restartu nenajede obraz

Dobrý den, mám problém, po restartu PC mi nenajede obraz na monitoru, PC běží (svítí kontrolka+točí se všechny ventilátory). Když PC vypnu, tak už mi obraz nenajede, musím čekat delší dobu a pak to opět naběhne po zapnutí. Nevíte čím by to mohlo být ? Zdroj ? Grafika ? Deska ?

Brtníče, je mi trapné, že musím poučovat matadora tvého kalibru, ale ZDROJ NEDÁVÁ ŽÁDNÝ RESETOVACÍ SIGNÁL! Zdroj nic netuší o resetu. Dává pouze signál Power Good, který informuje desku, že skončilo nabíhání napájecích napětí při zapnutí zdroje a po náběhu drží jak přibitý (pokud nějaké napětí hrubě neklesne)

klidně je to možné že se blbě vyjadřuju.
jde mi o ten signál, kterému s výrobci nejspíš říkáte power good - a mi jde o jeho tvar a trvání. nedělá ho relé ale elektronika, a ta je v poddimenzovaných zdrojích obskurních značek ze součástek mrzkých dodavatelů. a ten tvar/naběhnutí při restartu můžou být vadné, zatímco při vychladnutí přehřátých součástek ve zdroji už deska či grafika poznají že skončil reset.

fak jsem se celý život podrobně nepodíval na popis pinů zdroje, a žil jsem dodnes v tom že je tam třeba pokles napětí co znamená reset.

Při restartu zdroj nenabíhá, už mně to věř. Jak jsem říkal: Zdroj o restartu nic neví, vůbec se ho to netýká, a signál PowerGood přes celý restart drží na +5V, tedy na logické jedničce. Takže nějaký obskurní náběh tohoto signálu do toho nepleť, protože tam prostě není. Tato část tvých úvah je mimo.

ono otazka je co dotazovatel mysli tym "po restartu" ptz hned v dalsom riadku pise "kdyz PC vypnu pak nenabehne".
Po restarte by sa nic take stavat nemalo, technicky to nedava logiku. Po vypnuti to ale logiku dava, a to prave nabiehanie napati a powergood signalov, co naznacoval brtnik.
Typicky je to problem zdroja alebo doska naprd apod.

P.S> ak to zblbne aj pri restarte tak to je dost divne, tak to bud je kvoli nejakej narazovej zatazi (a teda moze to byt aj zdrojom) alebo je v haji doska alebo dokonca aj cokolvek ine :)