Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem jak zaheslovat složku

Dobrý den, potřebuji poradit jak dát zaheslovat složku popříadě by stačilo soubor ale složka by byla lepší protože já to umím jen přes archív. Takže jde to nějak ve windows? Nebo se musí přes nějaký program?

ne-e, já mu doporučuju pouhé nastavení přístupových práv, do určité míry to může ukojit ukrývací choutky. v podřadných homeverzích dokonce nejsou ta oprávnění tak na ráně.
je to bezpečné, ale připouštím že je to účinné jen na neznalé, a ještě by nemuseli být zrovna všichni admoši.

když živě před lety poprvé publikovalo návod jak využít šifrování ve windows, a pohrdli uvést to nejdůležitější co píšeš (natož aby to bylo tučně a červeně), za pár měsíců* se všechna internetová fóra plnila dotazy "jak dostat po přeinstalaci/pádu windows" data zpět.
true crypt nepoužívám, ale doufám že nespoléhá na originální uid, tím získává bod.

*) poločas rozpadu lamoinstalace