Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak editovat soubor přímo v prostředí webu

Zdravím
úplně tak nevím, jak tento problém nazvat. Potřeboval bych poradit se skriptek, kodem, nebo něčim podobným, který by mi umožnit upravovat např textový soubor, který je již nahraný na ftp.

Dám příklad pro pochopení.

Tento web: bulletintime.com je dělané nastavení barev pomocí souboru .txt který je na ftp. Tento soubor ale jde editovat přímo v administraci stránek bez nutnosti chodit na ono ftp a editovat něco ručně přes např poznámkový blok. Vypadá to asi nějak takto. imghn.png / imghn.png

doufám že mě chápete. nevím jak můj problém lépe popsat.

Urobis si PHP skript ktory da na "vystup" formular (normalny html formular) kde bude textove pole a tlacitko odoslat ktoreho ciel bude iny php subor, a ten iny php subor (skript) obsah toho textoveho pola spracuje a na zaklade toho textu z textoveho pola upravi na serveri nejaky subor alebo cokolvek.
Skript je nutne pisat pre konkretne a presne definovane poziadavky (a ja ti ho pisat nebudem, moze to zabrat aj par hodin az dni zavisi od zlozitosti)

google samozrejme najde aj kopec hotovych scriptov napr. tu
http://www.hotscripts.com/category/php/scripts-pro grams/file-manipulation/file-management/
v spodnej casti stranky mas aj nejake s licenciou free (=zdarma)
P.S. treba ale davat pozor na to ze kod z neznamych zdrojov moze obsahovat bezpecnostne diery, takze je dobre to cele pred pouzitim poriadne skontrolovat (idealne niekym kto sa dobre vyzna v bezpecnostnych rizikach)