Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problémy s ovladači (XP)

Dobrý den.

Reinstaloval jsem Windows XP. Nyní mám problémy s ovladači, které jsme předtím nikdy neměl. Jedná se o Zvukové zařízení na sběrnici High Definition Audio. Přesně tenhle nápis mám i se žlutým otazníčkem v Správci zařízení. Mám všechny ovladače pro grafickou kartu (HD2600XT) i zvukovku (Realtek AC’97), mám i všechny video a audio kodeky, zvuk i obraz například u filmů funguje, zvuky fungují všechny všude.

Kde sehnat něco pro high definition audio? Zkoušel jsem toho hodně, dokonce jsem i něco našel, to se nainstalovalo a po restartu pc se výsledek nedostavil.

Bez tohoto nerozjedu například žádné hry a při startu Win to vyskočí v liště, že to nepracuje správně. Jsem už bezradný a nevím, co s tím. :-(

Ovladace zvukovky si instaloval nespravne. Je mozne ze tvoja doska nema chip realtek alebo ma nejaky divny na ktory treba iny ovladac. Takze zistit si presne jaku mas dosku a nainstalit ovladace zo stranok vyrobcu dosky presne pre tvoju dosku.

P.S. a ked ti funguje zvuk, tak to znamena ze mas zvukoviek v PC viac? (nejaku v PCI?) tak potom tu onboard zvukovku vypni v BIOSe alebvo aspon v spravci zariadeni.

Si si isty ze to je ta doska? (precital si si to na nej?)
instaloval si tam teda uz ten Intel INF Drivers ? instaloval si potom ten Realtek ALC Series AC97 Audio Driver ? (samozrejme vsetko zo sekcie "XP32")

P.S. tie Windows mali v sebe aspon SP1? Ak nie tak potom zozen si CD so SP1 a zacni uplne nanovo. Alebo najprv SP1 a potom rovno SP3.

P.S.2. nani v tom PC nejaky dodatocny modem? (na telefon)

A teraz ti teda vsetko funguje a nemas ziadne zariadenie s otaznikom?
Skus tam dat SP2 a kontroluj to. Potom SP3. SP2 sa da vynechat ak je to CD so SP1a, ale to ani sam microsoft nevedel ze ktore je co :-) Daj tam SP2 a verifikuj ci sa to pokazilo. Ak sa to pokazi mas blby SP2. Podobne to je so SP3.
Ak by sa to predsalen pokazilo a bol by si isty ze SP mas vporiadku a spravne, tak stiahni najnovsi ovladac pre ten realtek z www.realtek.com, a nie od vyrobcu dosky (a predtym stiahni inf update z www.intel.com a nie od vyrobcu dosky)

Je to v pytli, bez problémů jsem odinstaloval SP3 na SP1 a nahodil SP2. Objevil se nový otazník, tentokrát PCI. Nicméně hra, na které to testuji, spadla se stejným zvukem ve stejným místě. Takže je to ta samá chyba. Nahodil jsem KB888111 a PCI se opravdu proměnil v předešlou hlášku. Chybu teda musím hledat na grafice/základovce, respektive najít správný ovladač. Zjistil jsem i fakt na googlu, že High Definition Audio bus by měl mít ovladač ve všech ovladačích karet HD sérií.

Každopádně jsem tam, kde jsem byl.

:-)
Máš tam dvě zařízení high definition audio.
Jedno je zvukovka. Pokud jede tak je ovladač zřejmě na instalovaný.
Druhý je grafika:-) Pokud tam ten ovladač nemáš vše jede a nijak to nepoznáš /aspoň já ne, možná se to týká nějakých výstupů/.
Stáhni ovladač ATI HDMI Audio Driver for ATI Radeon™ products
http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeo n_xp-32.aspx#3

edit tak změna: zvukovka není relatek HDA jak sem si myslel a teda bude to ten ovladač na ke grafice

Jaj kua grafika, ja som idiot, cudoval som sa jak puk ze preco mu tam windows pise "high definition" :) Samozrejme HDA ovladac grafiky treba nainstalit. Ale preco mu nejdu hry - tak to bude asi nejaky iny problem a nie to HDA (mozno by bolo dobre nainstalit aj DirectX a pojdu aj hry :)

P.S. ta doska ma len nejaky "Pci Express Lite slot" t.j. nejaku odrbavku a nejdu v tom asi poriadne vsetky grafiky, viz http://www.msi.com/product/mb/915GVM3-V.html#/?div =Detail (For the information of compatible PCI Express VGA cards, please refer to the manual of page 9) to moze byt tiez kamen urazu ze preco nejdu hry. Tu dosku by som vyhodil do smeti :)

Pro MM Tank : Ano, toto jsem našel a stahoval, jenže bez výsledku. Je to obyčejný balík s ovladači a nemá nikde na výběr instalaci HDMI, když jsem u zaškrtávání. Ale jinak jsem našel, že je to 100% řešení.

Zvuk mi jede v pohodě, musim hledat chyby u grafiky.

Pro MM : Proč tam ta grafika vždycky šla? Ano, desku vyhodím do smetí, do léta mám novou i s procesorem.

Jaké ovladače jsi teda na tu grafiku instaloval ?
já bych instaloval /v tomhle pořadí/ ze sekce indivudual download
Display Driver
Catalyst Control Center 43.3 MB 11.3 3/29/2011
Description:
Package Includes:
Catalyst Control Center for English, Czech, Danish, Dutch, Finnish, Norwegian, Swedish, Russian, and Turkish

a ze sekce optional downloads
ATI HDMI Audio Driver for ATI Radeon™ products 17.6 MB 11.3 3/29/2011
Description:
Includes ATI HDMI Audio Driver and Microsoft UAA HDMI Audio Class Driver for English

Nevím co myslíš že u toho HDMI balíku není nic k zaškrtávání. Nepamatuju se že by tam mělo něco být.

Pokud by tyhle tři ovladače nepomohly tak bych šel na stránku výrobce karty a zkusil štěstí tam.