Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EAN 13 a Adobe reader

Dobrý den,
potřebuji poradit. Dostal jsem za úkol vytisknout samolepky, které mi došly ve formátu pdf. Obsahují také čárový kód který se mi bohužel nezobrazí (vidím místo něj pouze tečky). Bylo mi řečeno, že pokud tato situace nastane, musím si do pc uložit soubor EAN 13 se všemi fonty a poté že by mělo vše fungovat.
(If you open the file and will not see the bar-codes (see dots instead of the bar-code), pleas save in your computer file EAN 13 where all fonts are installed) ... a tak dále...
Bohužel si nevím rady.
Poradí mi prosím někdo co a jak dál.
Předem děkuji :-)

tvořiče pdf dovolí uložit s dokumentem i použitý font. rozumím tomu tak, že ten tvůrce to měl do pdf takto vyexportovat, pokud existuje cosi jako font pro čárový kód, protože věděl v čem to klofal. nebo ať ti dá vědět odkud jeho font pochází.

čárový kód jako obrázek z jiného editoru:
export do pdf může způsobit rozmazání obrázku v .jpg stylu - pro tento případ je kontejner pdf nejhorší volbou.
mnohem běžnější bývá použít pro čárový kód obyčejnou bitmapovou grafiku s vyšším rozlišením.

ideální je sice vektorová grafika - ale běžnému zpracování brání proprietární formáty a potřeba obvykle placených programů.
sw nebo doplňky pro výrobu čárových obsahuje třeba corel, nebo cosi od zoneru, nebo bývá přibalen k drahým termotiskárnám vhodným právě pro čárové kódy.