Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s procesorem

Dobrý den, mám jistý problém s procesorem. Mám AMD Athlon II X4 635 který by měl mít takt 2,9 GHz. Podle programu CPUZ mám ale tak pouze 802MHz. Nevíte v čem je problém? Může to být špatný procesor nebo špatná deska? Deska je ASUS M4A87TD EVO, ostatní komponenty v případě potřeby dopíšu. Jinak počítač mi právě nějak divně zlobí, přičítal jsem to vadné desce a chystal jsem se ji reklamovat, ale aby to nebyl procesor(někdy nejde zapnout, vypadává zvuk, net, občas se bez zjevného důvodu zasekne). Paměti to nejsou, zkoušel jsem memtest, bez problémů a poté každý modul zvlášť a to samé.

někdy nejde zapnout, vypadává zvuk, net, občas se bez zjevného důvodu zasekne

skontrolovat chladice ci su spravne upevnene (prip. aj merat teploty pri zatazi), v BIOSe skusit podtaktovat RAM, skontrolovat napatie RAM ci suhlasi s tym co je na stitku, skusit iny zdroj taky ktory ten PC utiahne (ktory ma adekvatne prudy na 12V vetvach), atd. Je toho plna poradna.

chladiče jsem kontroloval, ram taky, zdroj je tam 500W seasonic, takže by tu GTX 460 co tam mám měl utáhnout, teploty jsou v pořádku, RAM si myslím že to nebude, je možné že je pokažená deska? Navíc na czc.cz mají u této desky poruchovost přes 5% což je docela dost. Pokud je ta deska vadná, asi na ní na pohled vidět nic nebude že?

Jake su presne parametre toho zdroja? (prudy na 12V vetvach)
Do BIOSu skus load defaults. A save and exit.

Windows si instaloval ty? Na tejto novej doske? ALebo mas nejaku staru instalaciu a divis sa ze na novej doske nejde? Ovladace si instaloval jake?

P.S. ano moze byt problem aj doska ale dokial neoveris poriadne veci ktore pisem tak to moze byt cimkolvek.

Windowsy jsem instaloval já, ale pro vyloučení softwarové chyby jsem je zkoušel přeinstalovat, zkoušel jsem 2 různé OS(XP 32 bit, 7 64 bit), ovladače jsem instaloval z přiloženého cd, zkoušel jsem i novou verzi ze stránek výrobce. Výchozí nastavení biosu zkusím.

To skor skus inu (trebars nejaku staru, slabu) grafiku v tvojom PC.

A skontroluj pri vypisoch pri starte ze jaku mas verziu BIOSu, ci mas aspon 0501. Teoreticky by bolo dobre naflashovat najnovsiu, ale nic neflashovat ked je PC totalne nestabilny (lebo to naflashuje nezmysly a uz nenabehne).

A v BIOSe treba skontrolovat napatie RAM, prip. skusit podtaktovat. Sice ja osobne tipujem ze je urvaty chladic chipsetu, ale ano moze byt aj problematicka zakl.doska vseobecne.
Skontroluj aj ci si nenechal pod doskou distancny stlpik na blbom mieste (to by sposobovalo skrat na kejs)

no, jinou grafiku se snažím sehnat už asi dva týdny, bohužel nikdo z mých známých s nijak výrazně o počítače nezajímá a pravděpodobně neví, že nějaká grafická karta vůbec existuje. K tomu flashnutí BIOSu- na to si opravdu netroufám, nikdy jsem to nedělal, navíc, neztrácí se tím nárok na záruku? Jinak, pod čím v BIOSu najdu podtaktování RAM? Chladič chipsetu se mi zdá být ok, zítra až bude čas odšroubuji druhou bočnici a zkontroluji ty distanční sloupky.

Frekvecniu RAM najdes ako polozku (D)RAM clock alebo (D)RAM nasobic (multiplier apod). Ked to bude sede tak prepnes nejake DRAM Settings z "Auto" na Manual a potom mozes manipulovat s frekvenciou rucne. Znizis o stupen.
Niekde tam budes mat aj DRAM Voltage, to je nutne skontrolovat ci je podla stitku na module. Ked je na module napisane napr. 1,6V a ty mas v BIOSe 1,5V tak to je zle (priklad).

Najprv daj do BIOSu load defaults a skus to tak, az potom manipuluj s nastaveniami. A skus len jeden RAM modul samotny a potom druhy v inom slote samotny apod, ak si este neskusil.
Tu verziu BIOSu si aspon pozri pri uvodnych vypisoch, da sa to zastavit klavesou Pause (pokracujes klavesou <-). Ak mas pocas BIOSu nejaky obrazok tak najprv klavesu Esc nech zmizne obrazok a potom Pause.

BIOS jsem vrátil do původního nastavení, v napětí ram bylo auto, tak jsem tam hodil 1.5V jak je na štítku, zkusil jsem ram i o jeden stupeň podtaktovat a nic. A abych upřesnil problém- počítač se mi hrozně seká, ale když odinstaluji ovladače grafiky, tak jede bez problémů, grafika jede přes ty základní systémové informace, nic hw náročného sice nespustím, ale jede to, když nainstaluju ovladače, sekne se to vždycky hned po přihlášení... jinak verze biosu je 1005 pokud jsem přečetl správné číslo.

a teď jsem zjistil, že chladič chipsetu se opravdu nějak viklá, mohl by způsobovat všechny ty problémy se sekáním, vypadáváním zvuku, internetu atd? Jestli ano, mám ho nějak zkusit přidělat nebo to mám reklamovat nebo to mám přenechat někomu kdo umí s počítači víc než já.

tak ještě doplnění toho chladiče- teploty desky bez zátěže jsou kolem 35°C, výš se mi to vyhnat nepodařilo ani při komprimaci souboru který měl něco kolem 30 GB. Měřeno bez ovladačů grafiky, s nimi se dostanu tak max na plochu, pak se to kousne.

ne, prostě najednou, začalo to tak, že se mi to seklo tak 2x do týdne a to ještě jen ve hře, později se to stupňvalo a pak už nešel ani zapnout počítač, protože se to seklo už při přihlašování nebo těsně po něm...

Ja už Ťa nebudem trápiť svojimi "blbými" otázkami, len toto:
1. Nainštaluj nanovo Windows - čistá inštalácia - formát hdd
2. Po inštalácii Windows vlož do mechaniky CD s ovládačmi, ktoré boli ku doske
3. Nainštaluj ovládače !!! Ako prvý ovládač chipsetu !!!
4. Nainštaluj ostatné ovládače: zvuk,lan atď...
5. Nainštaluj ovládač grafiky z CD dodaného ku grafike

tak teď jsem úplně v pr... Počítač mi nejde vůbec zapnou. Po stisknutí tlačítka se rozsvítí, větráčky se roztočí a to je vše. Normálně by to mělo po startu pípnout, ale vše je zticha. Budu rád za každou radu.