Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doména 2. řádu obsazená?

Zdravím
Na domena.cz jsem kontroloval, zda je doména, o kterou mám zájem, minecraft.cz obsazená.
Vyjelo na mě, že ano, že je obsazená a nemůžu si ji registrovat.

Detaily:
Kontakt ID : P-ESG166-UVFA
Jméno : Edmunds
Příjmení : Gaidis
Email : expiredomain@gmail.com
Telefon : +33.368680222
Ulice : RN 18 Les Maragolles BPM Nr 10059
Město : Lexy
PSČ : 54720
Země : FR

Mě by zajímalo, kdo to může být, co má znamenat jeho e-mail a proč si někdo takový registruje CZ doménu, když na minecraft.cz na mě vyjede nějaký vyhledávač, nebo co to je.

Na kvapem.cz píšou i expiraci domény.
minecraft.cz
Píšou:

Datum registrace: 2010-09-23 20:46:43
Poslední aktualizace: 2010-09-23 20:46:46
Datum expirace: 2011-09-23

Takže si počkám do 23.září a co nejdříve si ji zaregistruju? Nebo čekám zbytečně a ten "registrátor" s tím divným e-mailem je robot a sám si jí i prodlouží?

A jak to někdo dělá, když například někdo potřebuje třeba nova.cz, co když ta doména byla registrovaná a jak to tedy vyřešili?
Neříkám že zrovna BYLA registrovaná, je to jen příklad.
Co dotyčný pak dělá?

Třeba metin.cz vím, že byl registrovaný ještě předtím, než tam vznikl český metin.

Pokud ji chce pouzivat, nezbyva mu nez od zlatokopa tu domenu za nekrestanske penize odkoupit.

Ja pouzivam domenu EU, ta poskytuje moznost pravnich kroku k legalnimu prevzeti domeny. Pokud je to treba nazev tvoji firmy, tak staci podat zadost a protistrana musi podat take podat dukaz, ze ma nejakou souvislost s onou domenou (nazev organizace v jine zemi a tak podobne). Pokud neprokaze a domena je evidentne zaparkovana, dostanes ji za normalni cenu.

Tak to si radši počkám, pokud to je nějaký masivní registrátor, určitě to kontroluje (jestli mu nějaká doména nevyprchává) tak každý měsíc... Takže tam vznikne určitá mezera, kdy to nebude mít zaregistrováno a já se do té mezery vecpu a zaregistruju si jí.
Zatím si zaregistruju podobnou doménu a pak jí jen přesunu. Neměl by to být problém. Zatím ten web co mám budu vylepšovat. Doufám, že se mi to podaří a to září ten provozovatel nebude rychlejší než já... Ovšem, moc si nevěřím.

Je škoda že tu doménu má reglou :(

jenom ohledne toho, tomu vlastnikovi te domeny prijde upozorneni, ze se blizi doba expirace domeny a i po vyprseni platnosti tam ma myslim jeste 30 denni ochranou lhutu, kdy domena stale neni uvolnena ostatnim zajemcum, ikdyz jemu az do zaplaceni uz fungovat nebude. takze fakt bych nepocital s tim, ze se k te domene dostanes, ale sledovat to samozrejme muzes.

Reakce na tvůj edit: no, minecraft je hra, já jen tvořím encyklopedii (první českou) pro hráče, kterým se to nechce hledat na cizojazyčných stránkách.

A radši bych chtěl tu CZ než EU, EU je navíc taky registrovaná (jaké mám štěstí, že?)

Proc neodpovidas na jednotlive prispevky, aby se to korektne radilo do stromove struktury?
Prave proto, ze je to hra tak si proste nekdo zaregistroval co nejvic domen druheho radu, aby na tom pripadne vyrejzoval majland (cena odkupu byva i astronomicky vysoka, proti bezne cene registrace).

Tady bohuzel neexistuje konkurence, takze ceny mohou but opravdu vysoke, zalezi jak ji prodavaji nasadi (podle odhadu "touhy po domene" od majitele znacky a jeho kupni sile), zaroven ceny za pronajem u registratoru jsou tak smesne, ze tyhle zlatokopove na nejake smlouvani nemusi regovat, proste zaplat a nebo nech bejt, ja dolu s cenou nepujdu, ja chci co nejvic penez bez prace.

Na tvém místě bych kontaktoval @notche a pobavil se s ním, jakým způsobem propagaci (možná nejlepší hry všch dob!) Minecraftu v češtině zařídit (za situace obsazené domény). Nabízí se třeba wiki. Odkaz na české stránky může být (po domluvě s ním) třeba přímo z minecraft.net

Každopádně ti fandím, Minecraft si to zaslouží.

Dobrá, mnohokrát děkuji za vaše odpovědi. Moc mi to pomohlo.
Každopádně si taky myslím, že by se měl minecraft dostat do širšího povědomí hráčů, protože to opravdu je dobrá hra a není to nic, co by třeba nemohly hrát i menší děti (ne jako dnešní "střílečky" a podobně).

Nůže dobrá, pořídím jinou doménu a potom uvidím, jak to s doménou minecraft.cz bude. Česká encyklopedie tuším ještě není, možná by nebylo špatné, do budoucna, otevřít i nějaký dedikovaný server, ale to už velmi předbíhám.

Každopádně děkuji :)