Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Volba na mobilu

Dobrý den,
chci se zeptat jak je možné že jsem ztratil SIM a dali mi novou se stejným telefonním číslem a ta stará už prý podle operátora je zablokovaná. To můžou existovat 2 SIMky se stejným číslem?
A ještě něco: Mobil má pulsní nebo tónovou volbu?

Neviem ako to funguje teraz, ale asi pred 2 rokmi skusal jeden znamy klonovat karty. To sa mu nakoniec i podarilo. Myslim ze to trvalo okolo 5 hodin. Potom ich dal do dvoch telefonov a fungovali obe naraz a este zrejme na tej istej BTS. Viem ze SMS mu chodili na original kartu (neviem ci sa prihlasila skorej do siete), ale telefonovat sa dalo z oboch telefonov sucasne prihlasenych v sieti (neviem ci slo telefonovat i z oboch telefonov sucasne). To fungovalo v sieti Orange Sk.

Jmenuje se to Eurotel DUO a je to výhodné zejména pro nás sklerotiky. Takhle mám jeden telefon v autě a druhý u sebe a pokud jej tam či onam zapomenu, nikdy bez služeb GSM nezůstanu. Nevýhodou je, že se pokaždé musí SIMka aktuálně potřebného telefonu aktivovat zavoláním z ní, protože hovory přicházejí na tu, která byla použita naposledy.

Tedy patrně i přechod z jedné LA (local area) do druhé - při ní taky mobil komunikuje.
Když se mobil pouze přeladí z jedné BTS na druhou v rámci jedné LA tak ne.

edit: Teďka čtu
"Komunikáciou sa rozumie hovor, SMS správa, dátový alebo faxový prenos príp. iný spôsob využitia siete."
Takže podle mě to na signalizační komunikaci nereaguje.

Ak máte pri prechode medzi bunkami (resp. MSC) zapnuté obidve GSM zariadenia s TWIN SIM kartami, nie je možné jednoznačne určiť, ktorá SIM karta zostane aktívnou. Aktívnou SIM kartou bude tá, ktorá sa naposledy prihlásila do siete (ak práve cestujete, vaše GSM zariadenie sa prehlasuje medzi jednotlivými bunkami, a keďže v tomto prípade nie je možné určiť, ktorá SIM karta sa prihlási do siete ako prvá, nie je možné určiť, ktorá SIM karta je aktívna).

Nevím, o Twin karty jsem se nikdy moc nezajímal.

No používat to ve u mě ve škole ty twin karty, no nevím. Naše škola má tak blbou pozici, že je na rozhraní dvou LA a mobil se třeba i 3x během 5 minut přehlašuje z jedné do druhé.
V Ostravě bude LA snad jen 3 nebo 4, a naše škola musí mít tak blbé umístění že tam je srovnatelný signál z obou, které mimo jiné má trošku malý vliv na výdrž baterií.