Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Export do PDF - problém s GIF

Dobrý den. Vysázel jsem si dokument v programu scribus, což asi nehraje roli. problém je s exportem, protože kažýdý obrázek který byl ve formátu gif, nebo PNG, nebo nějakým způsobem obsahoval průhlednost, zmodral, respektive chytl takový znepokojivě modrý nádech. a já bych potřeboval poradit jak z toho ven. protože potřebuji použít obrázky s průhledností.
zkoušel jsem také export do formátu EPS, ale stajný problém se stejnými obrázky. nevíte někdo jak na to?

FINALLY!!!
Problém vyřešen. zjistil jsem že PDF je velmi tvrdohlavý formát a to co by se jiným mohlo zdát jako průhledná, se mu zdá jako průhledně modrá(nevím kde na to tvůrci přišli) tím pádem jsem tam upravil nějaký vzorkování a konverzi barev a další blbiny a vypadá to k světu. teď už mi jen zbývá zjistit, proč PDF vidí linky tam kde nejsou a nikdy nebyly... :-)