Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Zdroj KO?

Zdravím poradnu..

Prosím Vás,chtěl bych se jen zeptat..Kamošovi na PC (dle mího nazoru),asi "odešel" zdroj..Totiž,když zapne PC,tak se diody rozvíti,vetraky,včetne zdroje,se roztočí,ale zhruba za 2-3sekundy se to vše vypne..Nestihne naběhnout ani POST..

Je zdroj teda v "haji",nebo to může byt neco jiného..?

Než začneš blbnout s (rizikovou) výměnou zdroje, tak napřed odpoj zdroj od všeho, dej mu malou zátěž (HDD postačí) a zkus ho zapnout zkratováním (zpravidla) zeleného vodiče na libovolný černý. Pokud se udrží zapnutý, tak zdroj i HDD jsou z toho venku. Pokud ne, tak ještě zkus jinou zátěž (třeba jiný HDD, máš-li, nebo CDROM), abys věděl, jestli je to zdroj, nebo HDD.
No, a když uznáš, že je zdroj v pořádku, tak ohol základní desku o co se dá (vč. pamětí), nechej jen procesor a zapínej a přidávej, až zjistíš, co zdroj přetěžuje.

S tím zkratováním mám na mysli hlavní napájecí konektor. Je to drát na straně klipsu, čtvrtý od kraje. Nemůžeš si to splést, protože z druhé strany je černý vodič a to je vždy GND (také zvaný nula, zem a podobně). Právě zkratováním zmíněného vodiče na zem, tedy na libovolný černý vodič, se zapíná výkonová část zdroje.