Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde nabootovat hp 5301 mini z USB

Dobrý den,

předem musím upozornit, že jsem (jak se mezi vámi říká :-D ) lama a že s pc umím jen základy, nejsem žádný expert.
Koupil jsem si netbook HP 5103 mini, ve kterém mám OS Linux, distribuci SUSE, verzi (asi) 11.
Linux (je to moje první zkušenost s ním) se mi docela líbí a po radě kamaráda bych asi spíše volil ubuntu (více balíčku v repozitáři). Jenže on má čas mi s jeho instalací pomoct až tak za dva týdny (teď mi pomáhal nakopnout SUSE a z čachrů, které s ním musel udělat, mi přecházely oči:-D), a tak bych si chtěl ještě na zkoušku nainstalovat win 7.

Mám image ISO, ten se mi dokonce podařilo :-)) "předělat" na bootovací a dát ho na flashku (8GB).
Potud je vše ok, jenže tady ovšem začíná můj problém.
Když chci pc nabootovat, tak i s USB device na prvním místě bootování mi normálně naběhne Linux.
Toto je už druhá flashka, ze které to zkouším a prostě nic, instalace win nenaběhne.
Nemohl byste mi, prosím, dát někdo nějaké laicky řečené rady, jak donutit pc, resp. flashku, aby spolupracovaly?:-))

Děkuju moc všem, kdo přispějí svou trochou do mlýna.
Tomáš

Zkusil bych si ujasnit, zda je problém ve vytvořené boot flashce, nebo v BIOSu notesu. Zkus svůj výtvor nabootovat na jiném PC, proběhne-li vše korektně, mrkni do BIOSu NTB (a zapnout, je-li tam) na položku "Legacy USB Storage Detect". Obvykle to v očesaných setupech notýsků nebývá (bývá trvale zapnuto), ale "what if"...