Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém při instalaci zvukovky Realtek AC 97

Zdravím všechny, mám takový problém. Instaloval jsem nový Wokna a při instalování zvukovky se mi neustále restartuje PC. Když dám normální instalaci, tak zvukovku najde jen hodí hlášku, že ovladač není digitálně podepsán. Po té pokračuje v instalaci a vyhodí že mu chybí součást. Tu najdu a instalace pokračuje. Až potud je vše v pořádku. Instalaci ale nedokončí a ihned se restartuje. Ve správci zařízení dělá naprosto to samé. Takhle jsem to instaloval alespoň hodinu a je to stále dokola. Přitom před instalací nových Woken zkukovka normálně běhala. Díky všem za odpovědi.

instaluješ nesmysl.
zvukovka ac97 je hw kodek v chipsetu už dobrých 10 let, jeho ovladač je součástí driveru chipsetu který jsi nenainstaloval.
skutečný typ své zvukové karty vyčteš nějakým diagnostickým programem (siw, hwinfo32, everest), nebo z popisu desky u prodejce nebo přímo u výrobce, anebo se podíváš do brožurky od základní desky.
pokud nemáš xp sp3, potřebuješ ještě instalovat aktualizaci kb888111.
až nakonec instaluješ správný ovladač hd audio zvukovky - od výrobce boardu nebo z cd co jsi dostal k základní desce.

MAM STEJNY PROBLEM, nicmene jsem udelal vse co rikas, popis problemu:
Dobrý den,

mám:

- Windows XP home 32b SP1 plus doinstalovany SP2

- pocitac IMB/lenovo Thinkcentre A52 s chipsetem intel 945GZ

- integrovaná zvuková karta Realtek AC97

Už několik týdnů mi na PC nejde rozjet zvuk. Po přeinstalaci Windows byl ovladač chybně nainstalován (se žlutým vykřičníkem) a při jakémkoli pokusu o instalaci nebo reinstalaci ovladače počítač v průběhu kopírování dat spadne a restartuje se. Už jsem nastahoval desítky verzí vhodných ovladačů z oficiálních i jakýchkoli jiných stránek, ale postup je vždy stejný:

- hledání ovladačů pro daný harware

- úspěšná identifikace hardwaru

- hardware neprošel certifikací -> přesto pokračovat (tento postup je dle fóra Realteku normální)

- instalace a kopírování dat začne

- ke konci instalace systém spadne (s probleskem modré obrazovky) a restartuje se

Zkoušel jsem i instalaci v nouzovém režimu. Zde instalace úspěšně proběhne, ale po restartu a přechodu na normální režim se počítač před náběhem Windows restartuje neustále dokola, než je ovladač přes nouzový režim opět odinstalován.

TAke jsem vygoogloval postup na:
http://blog.czhannes.com/post/2160-problemy-s-ovla daci-realtek-high-definition-audio.html a opět bez úspěchu. Nebojím se i reinstalaci na jiný systém(Vista, jina verze XP....), jenom to proste potrebuju rozchodit....

Věřím, že se najde nějaký šikula a poradí

Děkuji

groovejumper@myway.com

podle popisu máš zvukovku:

SoundMAX Cadenza with SPX
Integrated High Definition (HD) PCI AC'97 2.3 compliant codec
ADI 1981HD CODEC

celý ten šílený popis znamená "hd audio SoundMAX Cadenza s broukem ADI 1981HD"

ovladače na ThinkCentre A52 máš tady. takže instaluješ:
1. Intel chipset software installation (INF) utility
2. pro staré windows aktualizaci kb888111
3. nakonec ovladač zvukovky

Už jsem nastahoval desítky verzí vhodných ovladačů z oficiálních i jakýchkoli jiných stránek

nemůžeš úspěšně instalovat ovladač periferie, která si nerozumí se základní deskou, když máš starší win než je board, ale kašleš na instalaci ovladače chipsetu.
a to že zkoušíš neustále nějaké ovladače (natož z cizích stránek) je druhý nesmysl, pak ty windows podle toho fungují.

mám tento stejný problém už poněkolikáté a 100% pomůže stažení software ze stránek výrobce podle typu základní desky. Já mám ASUS P4C 800 e-deluxe a na stránkách support.asus.com jsem našel vše potřebné. Z jiných zdrojů mi to nefungovalo se stejnými příznaky-restart při instalaci atd.