Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Správce úloh

Ahoj všem,
můj základní problém a vlastně jediný je, že nemohu spustit Správce úloh, mám tu už jeden dotaz, ale jeho vlákno zemřelo. Popíšu tedy co všechno jsem zkusil. Před několika dny jsem zřejmě učinil fatální chybu a dopustil jsem instalaci spyware Best Malware Protetion. Tohoto spywaru jsem se zbavil pomocí Spyware Terminatoru. A zřejmě , a to je možná stěžejní slovo, že možná zřejmě pouze od té doby nemohu spustit Správce úloh. Při pokusu o jeho spuštění ať už klávesovou zkratkou či přes hlavní panel nebo pomocí Spustit se mi pouze u kurzoru na mžik ukážou přesýpací hodiny a to je vše. Mám operační systém Windows XP Professional, zkusil jsem následující:
1. Antivirová kontrola pomocí Awast --- nepomohla
2. ,Antivirová kontola v nouzovém režimu --nepomohla
3. AVG Rescue CD ---nepomohlo (ale možná jsem nezkusil všechny jeho možnosti, prosím o radu jak by se dal ještě využít)
4. Spy Bot search and destroy ..nepomohl
5. Registry ..H_keys current----- až k policies/system...u policies jsem vůbec neměl položku system, při jejím přidání a té možnosti Disk cosi a hodnotě 0 mi to vyplo připojení k síti
6. Při použïtí Odebrat Správce úloh . není konfiguröván, povoleno, zakázan...nepomohlo
7. Brána firewall ---nikde neuvedeno , že by byl správce zakázán, ale když tak prosím o návod, zajímavé je, že Brána mi hlasí , že Best Malware production je aktivní, ale to mi odstranil Spyware Terminator, ale možná zůstalo tedy někde v registrech..ale kdo ví jestli má spojitost se Správcem úloh.

Stále mi tedy vše funguje, ale při pokusu o spuštění Správce úloh se mi pouze na okamžik u kurzoru objeví přesýpací hodiny a to je vše.

Je možné to vyřešit bez reinstalace Windows ?

No body se vytvořily, bohužel za ně jít nelze, napíše mi to, že obnovení nelze udělat, zapomněl jsm to dopsat, čili jak vidím, za blbost se platí, v mým případě asi reinstalací Windows:( No jsou horší věci na světě, zálohujeme co se dá a jedeme dál:))
Jen mě mrzí, že se nedá dopátrat příčiny, proč ten Správce nejede a odpárat to.

tvůj Best Malware Protection je spyware, antiviry tak leda najdou jeho spouštěcí .exe, ale neumí léčit následky.
opravná přeinstalace přes stávající systém by snad mohla stačit.

koukám na to nastavení v registrech - já být autorem toho spyware, taky se nezahazuju jen s větví HKCU, ale dám to do HKEY_LOCAL_MACHINE pro celý pc. z příkazového řádku spusť:

REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System" /v "DisableTaskMgr" /f

příště pokračuj v původním příspěvku ať je jasné co jsi způsobil a pak zkoušel.
viz: "při jejím přidání a té možnosti Disk cosi a hodnotě 0 mi to vyplo připojení k síti" - ale já o žádném "Disk cosi" nepsal.

Omlouvám se za ten zmatek--- Disk cosi...já myslel Disable cosi:) Včera jsem slavil hokejové vítězství nad našimi bývalými bratry a podle toho pak vypadal i můj příspěvek, ještě jednou omluva a děkuji za radu. Jsem laik, jak prosím mohu provést opravnou přeinstalaci popř. kde k ní najdu návod..děkuji. A ta změna registru, kterou uvádíte by mi mohla spustit Správce úloh ?

jo, ten příkaz s "reg ..." spustit, odmaže jen tu proměnnou (když se člověku nechce v registrech proklikávat ručně). pak bych restartoval pc.

opravná přeinstalace - není jisté že opraví hodnoty nastavení v registrech, na default hodnoty to nastaví až nová instalace. ale není to zas tak velký zásah:
zasunout instalační cd s sp3, nabootovat z něj, windows zjistí že už jsou nainstalovány, zvolit "opravit" nebo tak něco, za půl hodiny je hotovo.

pozůstatky po nainstalovaném spyware šly taky dohledat v logu z hijackthis, ale po desítkách antivirů a antispywarů je už snad vyčištěno (přestože firewall hlásil nějakou výjimku).
v registrech to bylo někde tady:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\WindowsFirewall\StandardProfile\AuthorizedApplications\List]

zálohuj data, nová instalace.
ten systém je pravděpodobně poničen jak spywarem, tak všelijakými cleanery, nemá cenu ho dva dny křísit.

pokud se domníváš že systém by se měl používat a ne denně doinstalovávat neznámé blbosti a pak to muset znovu přeinstalovávat, začni uvažovat o omezeném účtu. 98% problémů pak můžeš hodit za hlavu, i se všemy antiviry, antispywary, anticleanery, antiregistry a dalším "nezbytným" odpadem.