Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno PC se sám vypíná...

Dobrý den, stolní PC se mi začal sám od sebe restartovat, teď i vypínat. Poradíte mi, co s tím? Koupený je v r.2004. Microsoft Security Essentials hlásí, že je vše v pořádku. A taky často musím opravovat čas a datum. Děkuji... :-(

Pokud jsou to teploty měřené v klidu (tedy na počítači nic neděláš), tak jsou dost vysoký, zvláště Temp2, která je 57°C. Zkus počítač nějak zatížit, třeba zabalit do RARu velký množství dat (klidně filmy), ať to počítá dlouho a sleduj, kam až ta teplota vyleze.

Změř to při zátěži, tak po deseti minutách pakování by to mělo stačit. Ten Speedfan můžeš mít přitom klidně dál puštěnej a dívej se, jak která teplota stoupá.
Pokud se to bude přehřívat, je třeba zajistit lepší chlazení. Tam se dostaneme později, až zjistíš, jestli se to opravdu přehřívá.

Těch 64°C je celkem dost, pokud je to teplota na procesoru, ačkoliv vůči klidovýmu stavu to není o moc víc. Jak dlouho bylo puštěný to pakování, když jsi to měřila?
Další otázka - když se ti to opět vypnulo, jako činnost jsi zrovna prováděla? Pouštěla jsi film, nebo hrála hru (jakou?)?

Tak to je divný, to by přehříváním být nemělo. Teploty jsou sice vyšší, ale ne kritický.
Napadá mě udělat test pamětí, např. Memtest86, ale ten je třeba nechat běžet trochu dýl, ideálně přes noc a nesmí vykázat jedinou chybu.