Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Wifi a konflikt arp

Doteraz som pouzival PCI kartu na pripajanie do netu a potreboval by som pouzivat tiez APecko.. kupil som si Ovislink 5460 s fw 3.2.1.3.9 co ako (na konci je 9) a net sa mi rozbehol az vtedy ak som v nastaveni Ethernetovej sietovej karty zadal IP adresy, ktore mi dal moj ISP napr
10.0.0.156 -moja IP
10.0.0.1 - GW ("router" ?)
DNS..
potom som len pridal dalsiu Ipecku Eth karte (-> Spresnit->Pridat)

Do APecka som dal :
192.168.1.X (X - hocico, napr 123)
0.0.0.0 - GW ziadna

a teraz som MUSEL naklonovat do APecka aj do Ethernetovej karty MAC adresu PCI wifi karty (povolenu MACku), avsak uz nemozem managovat AP cez WEB interface, teda vôbec nemozem.

Ako to mam spravit, aby som pristupoval na net cez AP a mohol aj nastavovat veci na APecku ?

Alebo sa mam dohodnut s ISPom aby na svojom Vysielaci povolil MAC mojho AP a na Routri (brane) MAC Ethernetovej karty ?

na sieti sice nemam ziadne 5460 ale mam kopec ich klonov takze predpokladam ze ked je tam rovnake zelezo ze sa to bude spravat obdobne.
cize ip od providera zadas do svojho kompu. nadiktujes mu ale mac adresu wifi zariadenia pretoze to prepusta smeron von len jednu mac adresu a to svoju. zariadenie ma sice moznost naklonovat mac adresu pc ale potom sa znemozni manazovanie zariadenia z wifi strany a pripojenie dalsieho pc.
cize suma sumarum das providerovi mac adresu zariadenia a ip adresu svojho pc ktora je z rovnakeho rozsahu ako ip pc.
pr:
pc ma 10.0.0.156
ap ma 10.0.0.155
brana a maska su pre obe rovnake. dnska zariadeniu zadavat nemusis staci ked ich mas na pc

no skusal som aj tak ze do Radia: nakonovana_MAC_adresa_ktoru_pozna_moj_ISP, potom Sietovka mala svoju MAC adresu a do nej udaje som vypisal od ISP tj (10.0.0.123 ...) + tu na WEb managment 10.0.0.124 napr alebo z inej skupiny... neslo
velmi zlozito som to spojazdnil cez CLient - diskutoval som po ICQ a nikomu to tak nejde len mne :-/ , ale asi pojdem cez WISP .. tam je to jednoduchsie..

lenze teraz mam problem s tym ze na pendrek 2dB dodavany ku antene mi chyti akurat moje AP a nic viac... ak vystrcim PC s PCI kartou na okno tak habadej sieti do ktorych som sa aj na skusku pripojil :-/
signal tam kolise priblizne o 10, tj ak mam silu signalu 50 tak min je 45 max 55 ... raz mi najde moje AP raz nie .. kua zase mam nestastie a vadny kus (?) :-/

nejak ma dnes nik nechape... proste :

Vystrceny PC von oknom s 2dB ant ///// Radio na okne s 2dB ant resp plechovkou
chytim vela AP na ktore sa pripojim ///// nechytim nic kvalitne okrem mojho AP (tam kde sa pripajam), na skusku to islo aj s 2dB

ten ovis mam dnu a napojoval som ho aj na plechovku s 2m rg58 kabla (o nicom kabel, ale na PCI ide sqele) a spojil som sa max s mojim AP, premenil som konektor rpSMA za ten co ide od 17dB anteny a moje AP tam sa objavilo az po restarte a znovu nastaveni pricom Radio mi ukazuje silu signalu Site survey velmi skakavo

problem je v tom ze nejako strasne malo AP chyti (to AP co som potreboval chytit mi vysiela dost slabo aj na PCI a preto som kupil radio aby som ho dal napr strechu) no na PCI stacila aj plechovka + 2m kabla a islo to na -82dB a tu ani nezacuchne o neho..