Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Dual-Channel RAM

Dobrý den.

Když se mi v tomto poličku neukazuje napsáno DUAL tak moje RAM nepracují duálně? A ještě se chci zeptat abych tomu už konečně rozuměl. CAS LATENCY když nastavíte misto 3 na 2 tak je to vlastně rychlejší. Ale proč teda nové RAMky maji podporu např. CAS LATENCY 4. Jenom bych to potřeboval trošku vysvětlit.Mám v tom zmatek :-D

Děkuji za odpovědi.

Nevím jak bys složil 2560MB aby to jelo v duálu. TO je 1024+1024+512 ? Tak to nepojede to by muselo být v páru.
Rozdíl výkonu je do zu většiny věcí do pěti procent.

CAS LATENCY když nastavíte misto 3 na 2

To se týká zřejmě DDR a sdram ty měli časování 2, 2,5 nebo 3. Pokud dobře vidím máš tam nastavené CAS 2,5

U DDR2 a DDR3 je časování jiné a CAS je prostě vyšší. Dokonce bych řekl že to CAS4 ani většinou nenastavíš nebo to nepojede korektně.

CAS latency sa udava v cykloch taktu, takze u novych RAM kde je omnoho vyssi takt moze byt aj omnoho vyssie CAS latency a napriek vyssiemu cislu to bude v nanosekundach stejna hodnota jak to CAS 2 u starych RAM.

A ano nizsie je lepsie, ale ty do toho vobec nemas drbat, BIOS nastavi to co vedia tvoje moduly.