Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení Wifi routeru

Dobrý den,

řeším rozsíťování počítačů. Od poskytovatele mi vede síťový kabel, ke kterému musím v počítači přistupovat pod pevnou IP adresou, maskou, bránou, DNS.
Rád bych na tento kabel připojil Ovislink WL-1120. Do routeru jsem nahrál alternativní firmware APPro. Můj problém spočívá v tom, že potřebuji nastavit routeru přístup k internetu (ona pevná IP) a dále od routeru pomocí DHCP serveru přidělovat nové adresy. Zkouším nastavení, ale stále mi to nechce chodit. Pokud zapojím Ovislink v defaultu, tak routruje internet do PC, kde mám adresy zadané.

Online demo firmwaru můžete vidět zde: demo-appro.appro.cz. Tady by se měli adresy zadávat. Můžete mi prosím zkusit poradit, jak nastavení provést?

Rekapitulace: internet od poskytovatele routrovat přes kabel + vysílat po wifi.

Předem děkuji za veškeré reakce.

Pokud zapojím Ovislink v defaultu, tak routruje internet do PC, kde mám adresy zadané.

v pc přece nemáš zadané žádné adresy (jde to ale to teď nekombinujme). pc přece dostává dhcp adresu od routeru.
až se konečně připojíš v prohlížeči na ovislink 192.168.100.252, můžeš poopravit rozsah dhcp, a hlavně adresy zadané poskytovatelem vyplníš do wan rozhraní routeru.
u některých poskytovatelů bylo ještě třeba naklonovat zaregistrovanou mac adresu prvně připojeného pc.

Jasně, tak to má být. Zatím je situace taková, že je napojen jeden počítač, takže adresy v něm jsou. Ve správě ovislinku jsem se chvíli vrtal.

Nastavil jsem: demo-appro.appro.cz.
Mode: Router
PPPoE Support: Disabled
Clone MAC Address: 000000000000 (toto bych si měl od poskytovatele vyzjistit?)
Enable DHCP Relay: Enabled
DHCP Server IP: 192.168.1.1
Modify TTL: Disabled
IP Address: adresa od poskytovatele
Subnet Mask: maska od poskytovatele
DHCP: Server Enabled
DHCP Client Range: 192.168.1.100 - 192.168.1.200
NAT on this interface: Disabled
Wifi
IP Address: adresa od poskytovatele?
Subnet Mask: maska od poskytovatele?
DHCP: Server Enabled
DHCP Client Range: 192.168.1.200 - 192.168.1.400
Nat: disabled
Default Gateway: od poskytovatele
DNS Address: od poskytovatele
Time server: nechal jsem defaultně 153.19.0.141

Výsledek byl takový, že internet nefungoval.

nevidím z toho výpisu nastavení wan - možná je to horní polovina výpisu když je tam zmínka o ppoe a clone mac. jenže pak tam chybí nastavit ty statické hodnoty co ti zadal provider.

mac původního pc pro klonování zjiťuješ samozřejmě u sebe (ipconfig -all) - tedy v případě že provider opravdu váže připojení na adresu síťovky, jinak se tím nezatěžuj.

z jakého rozsahu ti poskytovatel přidělil (wan) ip - netrefuje se náhodou do lan routeru? připadá mi že sis zbytečně změnil default lan routeru z 192.168.100.252 na 192.168.1.x (nebo je to matoucí vlastnost alternativního firmware).

"NAT on this interface: Disabled" - asi taky nebude dobře. pod ipv4 dostáváš od providera obvykle jedinou ip adresu.

wifi: "DHCP Client Range: 192.168.1.200 - 192.168.1.400" - to bude taky nějaký vtip.

stručně:
z tvého výpisu nejsem schopný určit wan a lan adresu routeru, ani důvod proč funguješ bez natu.

Wan ... si určuji sám

ale, odkdy?

Od poskytovatele mi vede síťový kabel, ke kterému musím v počítači přistupovat pod pevnou IP adresou, maskou, bránou, DNS.

to je právě buď nastavení jediného připojeného pc, anebo ve tvém případě wan vstupu routeru, za kterým máš všechny ostatní pc už v privátní síti.

takže potřetí a naposled:
jakou máš přidělenou ip od providera? (poslední trojčíslí můžeš skrýt)
jakou lan adresu má teď tvůj router?