Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalé kopírování z PCMCIA čtečky

Mám PCMCIA čtečku (Pretec 5 in 1), a kopíruji-li pomocí totalcmd soubory z MS PRO (vyzkoušeny dvě karty - stejné), tak kopírování běží tak 650 kb/s, což je velmi pomalé. Navíc počítač značně zleniví, vytížení CPU je 100%. OS Win XPP SP2, na předešlých Win 2000 SP4 šel rovnou co modra... Máte někdo nápad kde co nějak nastavit, zapnout, vypnout... Díky za rozumné rady a k věci!!

Právě že ne, i v průzkumníkovi... Myš při kopírování reaguje se zpožděním; cpu opět vytížený na 100%. Celeron 2,20GHz, 256 MB RAM. Komp je jinak bez problémů. Je to divné.
edit: koukal jsem do vlastností řadiče PCMCIA ve správci zařízení, jako režim přenosu je uvedeno Použít DMA (je-li k dispozici) a aktuální režim je uvedeno PIO. Že by tady byl zakopaný pes??

Možnost vyzkoušení jinde není. Ovladač chipsetu mám, originál z CD k ntb. Driver pro sběrnici PCMCIA je také nainstalovaný. Možnosti nastavení jsou u diskové jednotky (hlásí se jako 5in1, svyzek je F:) buď optimalizace pro rychlé vyjmutí nebo pro výkon (s použitím mezipaměti). A u řadiče IDE/ATAPI připojenému k PCMCIA je možno právě volit režim přenosu (DMA nebo PIO).

PRETEC 5in1 PCMCIA Adapter. Ovladače jsem na stránkách pretecu nenašel... A XP si to nainstalovaly samy, nikde není neznámé zařízení. Ve správci zařízení se to objeví jako řadič IDE/ATAPI přiojený k sběrnici PCMCIA. Problém je asi v tom, že řadič má jako režim přenosu uvedeno PIO a nedaří se zapnout DMA.

Taky jsem hledal; jestli pro to driver vůbec existuje...:-/ Odebrat a znovu připojit event. restartovat s/bez je vyzkoušeno - bez změny. Ty XP jsou původní instalačka SP1 + hned po nainstalování doinstalovaný SP2 + opravy. Ovladač pro PCMCIA je (nejspíš) součástí ovladače pro chipset (Intel 82852/82855) nebo tzv. Toshiba Common modules. Obojí instalováno z CD co bylo k notebooku. Ten ovladač je ale z roku 2001 (5.1.2600.1), mrknu po novějším.

i855 (+ zrejme tam mas k tomu ICH4-M southbridge (i82801DBM)) neobsahuje CardBus bridge, takze tie ovladace nie su sucastou ovladacov chipsetu.
CardBus bridge musi byt extra chip, mozes pozriet napr. sandrou co to je za chip, najlepsie ale ist na stranky toshiby a pohladat si presne podla toho aky mas notebook (kedze nepises co za NB tak nemozem radit presne) si tam pohladat ovladace na CardBus, mozno pomozu, co ja viem. Je aj mozne ze ta citacka vobec nevie DMA, tazko povedat.

BTW. ovladac na chipset z r. 2001? ::) i855 IMHO nie je starsi ako 3roky, to mas nejake divne ovladace.

V pohodě :beer:
vypadá to na dvě věci: buď je blbě navržená a DMA to neumí nebo je to zmetek. Chybu ntb nebo OS je myslím možné na 99,9% vyloučit. Zase tak starý ten notebook není a XP také nejsou nějaká zkamenělina. Zajímavé ale je, že ve Win 2000 znamenal pokus o kopírování modrou smrtku a v XP to jde. Pomalu ale jde... Takže pokrok! Tu modrou jsem neřešil, zabralo by to (nejméně) stejně času jako reinstal (přišly vhod ty záplaty - velký dík!!) neboli "noční diskotéka".