Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak daleko má být int. kabel... od hromosvodu?

Dobry den :).... chtel bych se vas prosim zeptat na to :
Jaka ma byt vzdalenost internetoveho kabelu od hromosvodoveho vedeni....

jelikoz nam zavedli internet a dali jednoduse int. kabel pres hromosvodovy vedeni.... a nyni to neproslo pri kontrole strechy na panelaku...

tak bych se chtel zeptat jestli je na to nejaka norma primo a jakou vzdalenost by to mela byt?.....

jestli by nestacila dat sirsi plastova trubka na hromosvodovy vedeni cca 20 cm a pres to dat int. kabel ktery by se uz nedotykal hromosvodu....?!

budu moc rad za radu... diky.. :)

Pokud ten kabel date nad hr.vedeni i v predepsanem odstupu, tak nebude v ochranne zone hromosvodu ale stane se vlastne jimacem. Jinak tohle je typicke reseni "vsech" provideru. Revizak rozhodl zcela spravne. Takhle na dalku Vam nikdo neporadi. Je potreba vedet, jak je resena jimaci soustava na strese. Odstupove vzdalenosti jsou take presne urceny. Revizak by Vam "snad" poradil ale ... Az Vam blesk vypali cely barak, tak pojistovna Vam nezaplati zcela nic a mozna budete platit i Vy.