Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem VMWare - v čem vytvářet virtuální PC?

Stáhl jsem si VMWare Player (free) a pokoušel jsem se do něj vytvořit virtuální PC s Win98SE. Jako nástroj jsem použil freewarový VMX Wizard (0.1.2 beta). Instalace vlstního OS zhavarovala v okamžiku, kdy instalovaný Win98 chtěl rozhodnutí, zda instalovat nebo ne podporu velkých disků (nad 512MB). Ať zadám cokoliv, je vyžadován restart a nutnost vrazit systémovou disketu do FDD. "Běžná" instalace Win98 nic takového nepožaduje... a vlastně ani tu systémovou disketu teď nemám.

Jak je to s VMWare Workstation? Mám stahovat tu evaluate verzi - půjde v ní funční virtuální OS vytvořit?

edit://dal jsem tu trialku preventivně stahovat...při rychlosti downloadu kolem 3kB/s to za 7 hodin možná bude doma :-/

Trochu (čti: hodně) s VMware pracuju. Player nepoužívám (odmítá se nainstalovat, pokud už je na PC VMWare Workstation). Player slouží (původně) pouze k "přehrávání" hotových strojů, tj. stáhneš si "obraz" OS a spustíš v Playeru, max. nastavíš velikost RAM (info z druhé ruky, já s Playerem nepracoval).

Co se týká Workstation, tam se dá nastavit úplně všechno, viz. můj návod (v češtině): wmware.htm

Pavel

Díky, tvoje stránky znám :-)

Já se tomu moc věnovat zatím nechci; chci jen zkusit, jak jiné OS pod VMWare poběží. A zda virtuální OS v trialce Workstation budu schopen vytvořit, popřípadě půjde-li to i po uplynutí 30-denní doby a odstranění Workstationů spustit aspoň na tom Playeru. 190 či kolik dolarů neobětuju...

...stahuje se to opravdu strašně ]:( zbývající čas 6:16.....