Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Opatrnost pri sestavovani noveho PC

Zdravim, k novemu PC co jsem si koupil, a dnes ho budu sestavovat, bych mel 3 otazky.

1. Do jakych priblizne mist a hlavne kolik - dat chladici pasty na procesor?

2. Budu zatim pouzivat stary HDD ze stareho PC, pujde mi pripojit nebo bude nutne formatovani HDD?

3. Ohledne elektrostaticke elektriny, mam si navlict nejake rukavice nebo se nejak vybijet? Popripade o co? Nebo na ruce nastrikat lak na vlasy? :) Jde mi hlavne o manipulaci s procesorem kde takove poskozeni hrozi asi nejvic.

Diky.

ad 1) co nejtenší vrstvu na celou plochu procesoru (pokud budeš dávat svůj chladič. Na boxovaném chladiči nejspíš už bude).

ad 2) bylo by dobré jej naformátovat.

ad 3) stačí se co chvilku chytnout radiátoru a nemít na sobě věci co při otírání produkují stat. elektřinu.

http://www.bastleni.eu/vypocetni-technika/48-stavb a-pocitace

Nepíšeš vůbec nic o tom, z čeho budeš PC stavět
1. stačí velmi málo a jen tenký film
2. starý HDD? Proč nenapíšeš jaký konkrétně? Systém na HDD instaluj v novém PC, zruš oddíly a znovu si je rozvrhni podle svých potřeb- součástí instalace bude i naformátování.
3.Když vezmeš procesor za hrany, nic by se nemělo stát. vybít se můžeš i umytím rukou..

Ad.1 Takze nekde sem cetl mezitim co jsem cekal na odpoved, ze se ma dat jen kapka doprostred, ze se to stejne pod chladicem "rokmnagne", ale jestli je lepsi to rozetrit tak to rozetru.
Ad.2 Nejde o to ze je stary jako ze by tam nepasoval, SATA3, jde jen o to ze by se nemusel formatovat nez dokoupim novy HDD. No jo uz se du vrhnout na zalohovani :)

http://www.cdrhard.cz/view.php?cisloclanku=2008091 406
Když dáš kapku doprostřed, tak se to tlakem chladiče vymáčkne..hlavně nedávej 3mm, abys neměl zapatlaný i okolí procesoru.
Pokud máš na novém PC podobný chipset, jako na starém, tak to může někdy chodit, ale nespoléhal bych na to. Nainstaluj systém znovu na čistý disk ( takže v průběhu instalace budeš i formátovat..)

Když trochu popíšeš svůj nový PC a napíšeš operační systém, je to vždy lepší - nebude ti tu pak někdo třeba radit, jak zapojit starý IDE disk, když máš SATA a pod...

Mel bych jeste jeden dotaz jestli muzu, pujde k moji stare zakladni desce - to je Asus Rampage Formula 2xGlan iX48 DDR2 pripojit HDD s tim starym konektorem? Ne sata ale ten starsi co ma nekolikacentimetrovy siroky kabel. Zajima me to bo vim ze tam takove podobne vystupy na desce jsou akorat nevim zdali urcene pro HDD nebo jine (floppy atd..)

1. Do jakych priblizne mist a hlavne kolik - dat chladici pasty na procesor?

Pokud není na box chladiči a máš snadno roztíratelnou napatlu to prstem na celý procesor, co nejtenčí vrstvu. Hlavně nepoužij nějakou elektricky vodivou pastu se stříbrem!

2. Budu zatim pouzivat stary HDD ze stareho PC, pujde mi pripojit nebo bude nutne formatovani HDD?

Do té i48 desky zapojit půjde má jeden IDE konektor. Formátovat se nemusí. Windows ale pravděpodbně nenajedou. Je vhodné je přeinstalovat- a to uděláš nejsnadněji tak že zformátuješ disk nebo přes jiný počítač uložíš vše co je nadisku do adresáře _zaloha
/případně pokud máš dva oddíly nakopíruj vše důležité na D a naformátuj C/

3. Ohledne elektrostaticke elektriny, mam si navlict nejake rukavice nebo se nejak vybijet?

Ne. Před montáží si šáhni na topení a neměj na sobě svetry,rukavice a podobný kraviny. Procesor se drží za kraje, nešmatle se po ploškách/nožkách.Pastu patleš až je v patici.

Nebo na ruce nastrikat lak na vlasy? :)

vole:-D