Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Asus X51R, CMOS batery

Zdravím Všechny,

chci se zeptat, resim ted problem s mym NB ( Asus X51R, 4 roky stary).

Pri najizdeni mi napise bud:
1/ vubec nic, zustane viset s blikajicim kurzorem nahore
nebo
2/ hodi hlasku CMOS batery low a po chvilce skoncim opet u 1/
nebo
3/ se pres F8 stihnu dostat na vyber (nouzak, standart spusteni atd), pres nouzak mi najede OS (XP pro SP3)

Po celou dobu ho mam na napajeni, ale kontrolka napajeni sviti jako kdyz nesviti (rozhodne nesviti tak, jak by mela, sviti jako napul)

Kdyz ho rozbehnu pres nouzak, obnovim system do posledniho funkcniho bodu, restartuju a funguju naprosto standartne.. Ve chvili, kdy vypnu notas a pokusim se ho nahodit, jsem v tom od zacatku.

Co jsem googlil, tak X51R a CMOS je vdecny tema pro diskutujici, ale nikde zadnej zaver.. jediny zaver, co jsem z toho pochytil, ze servis Asusu je neschopnej tenhle problem vyresit a ze tenhle model na to proste trpi...

Prisel nekdo na konkretni odpoved, v cem je problem?? reseni stylu "prodat" mi nepomuze... diky za odpovedi.. Dave

To je mozny, ale metoda pokus omyl na tenhle zpusob preci neni reseni.. to ze tam nekam (pochopil jsem, ze sam nevi kam) zapomnel dat sroubky, ktery podle nej uvolnin nejaky tlak na baterku... 1/ nevim jaky mechanicky tlak by mel omezovat nabijeni CMOSu a 2/ tohle neni oprava ale stastna souhra nahod..

Servis na me kaka, rekl ze zavada se neprojevila a ze mam preinstalovat OS... Mluvil jsem s par lidma ruzne z for (asus support jak cesky, tak anglicky) a vsichni se shodli, ze servis nic nevyresil (uplne ty samy disfunkce) a NB se zbavili.. Nechaval jsem prekontrolovat CMOS baterku, napajeci kabely a napajeni a k tomu mi napsali, ze je to ok.. nicmene NB dela porad to samy, takze to OK neni. OS po obnoveni beha jak ma, jen ho proste nesmim vypnout, pac ho nenastartuju.. Proste mam pocit ze chyba je hardwarova a ne softwarova a servis se jen zbavuje problemu..

Po celou dobu ho mam na napajeni, ale kontrolka napajeni sviti jako kdyz nesviti (rozhodne nesviti tak, jak by mela, sviti jako napul)

viděl bych to na poruchu napájecího měniče - řešitelné snad jen výměnou základní desky.
i další příznaky by tomu mohly odpovídat:

Pri najizdeni mi napise bud:
1/ vubec nic, zustane viset s blikajicim kurzorem nahore
2/ hodi hlasku CMOS batery low a po chvilce skoncim opet u 1/

1) možná nedostatečné napětí pro rozběh disku
2) při podpětí může špatně fungovat hw monitor na boardu