Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows XP nejde nainstalovat

Dobré odpoleden, dens jsem chtel na svem stolnim PC nainstalovat Windows XP. Nabootoval jsem CD, zacalo zformatovani disku, pote kopirovani souboru a nakonec restart PC s tím, že instalace bude pokracovat po restartu. Kdyz ale restart probehne, nacte se CD a znova zacne instalace uplne od zacatku popripade se porad restartuje PC. Proc? Dekuji predem :)

Po tom kopirovani suborov este pred restartovanim skus vybrat CD z mechaniky. Ked sa to potom dookola bude len restartovat tak mas bud blbe to CD (nejake opatchovane rucne vyrabane), alebo vadny PC, najskor problem so zakl.doskou alebo RAM alebo so zdrojom apod.
Treba skusit v BIOSe load defaults, save & exit.

Já si myslím, že kolega má vyrobené CD nevyžadující stisk klávesy pro spuštění instalace z CD. Proto, majíc (maje? majíce?) nastaveno bootování z CD, spouští se instalace dokolečka z CD. Doporučuji:
- nastavit v BIOSu bootování z HDD
- při prvním startu vyvolat bootovací menu (nutno odzkoušet - viděl jsem klávesy od Esc přes F6 do F12) a nabootovat pro začátek z CD a potom nechat bootovat z HDD.
- pokud to nepomůže, švihnout s CD do koše a pořídit si pořádné instalační médium.