Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Acer aspire one, Win XP home, nejde připojit přes wifi

Zdravim všechny,
už si nevim rady, tak bych chtěl poprosit o radu někoho, kdo se v tom vyzná víc než já-průměrný uživatel, který co si nevygůglí, to neví...
Měli jsme s manželkou společně Acer Asipre One, teda používal jsem ho spíš já, nikdy nebyli větší problémy a když jo, tak jsem je nějak vyřešil s pomocí googlu.. Pak jsem pořídil nový notebook HP a Acera jsem přenechal manželce. Mám pocit, že se šťourala někde, kde neměla, i když tvrdí, že asi ne..
Prostě nejde připojit k internetu přes wifi, vpravo v liště je přes tu ikonku počítače žlutý trojúhelník s vykřičníkem...síla signálu-vynikající,rychlost 54 Mb/s, Stav: omezené nebo žádné připojení. Když dám "stav", je na obrázku počítač, od něj vede jakoby čárka k visacímu zámku a mezi tim zámkem a obrázkem asi signálu (taková anténka s dvěma čárkama zobrazujícíma signál vycházející z anténky) je taky ten žlutý trojúhelník..
Když dám záložku podpora, je tam stav připojení a je tam napsáno:"Pravděpodobně nebude možné získat přístup k internetu nebo některým síťovým zdrojům. K problému došlo, protože síť nepřiřadila tomuto počítači síťovou adresu." Když dám tlačítko opravit-probíhá vypínání a zapínání adaptéru atd..a: "systém nemohl dokončit opravu tohoto problému, protože nelze dokončit následující akci: Připojování k bezdrátové síti. Obraťte se na správce sítě..(já..:-).
Takhle je to kdekoliv-ať se snažíme připojit kdekoliv ke kterékoliv síti.. Síť, kterou jsem popisoval výše, je síť u nás doma, kde se připojím s kterýmkoliv jiným počítačem, telefonem...
Teď už se mi to nedaří najít kde to bylo, ale když jsem se v tom šťoural, někde jsem viděl: IP:000.000.00 (možná počet nul byl jiný, ale byly to samé nuly..)
Nevím už kudy kam ani co bych měl zkusit, prosím všechny o nějakou radu, předem děkuji zběsile..
T.Vítek

Sítě se zobrazí, ale připojim se jenom k síti, ale ne k internetu

byly zjevně blbě nastavené dns, nebo dokonce chyběla brána - to znamená špatné ruční nastavení místo dhcp.
jakmile se připojím k síti (domácímu routeru), tak pokud v té chvíli nemá provider poruchu, jsem na internetu.

to znamená že svůj údajně stejný problém musíš popsat - co vidíš, kam se dostaneš, co ti ukazují ikony dole.
lepší baby napíšou kam až jim funguje ping / "tracert www.seznam.cz", nebo se aspoň podívají na výpis "ipconfig -all" jestli dává smysl.
připojuješ se někam kabelem / přes wifi? někdo něco čerstvě přeinstaloval?

samé otázky...

Nevim komu poděkovat ale opravdu hledat v service a hlavně se podívat jesi to nejní zaseknuté,možnost se stane když se rozebere noťas a nevypojí se všechno,nevymaže se bios a přeinstalují se Windows,Holt asi to tak je,přepojil sem to,ovladač to schramstlo a v Service ve Windows sem to našel a nastavil na spuštění a šlape,takže ještě jednou děkuji,bohužel nevím komu. Tak hodně zdaru..............

Dobrý den vážení,
k této diskusi jsem se společně s přítelem dostala úplnou náhodou, když se na našem Aceru vyskytl podobný problém, jaký popisuje zadavatel. Po instalaci dalšího operačního systému se přes něj nebylo možno připojit k internetu pomocí Bezdrátového připojení. Opravdu hodně hledání zabralo zjištění, že u deb.. Aspire a Windows nastává konflikt a milý noťas není schopen pobrat nastavení ovladačů bezdrátového připojení v obou operačních systémech. Zkoušeli jsme stahovat chipsety, ovladače, aktualizace, modlit se a po několika hodinách rozčilování problém vyřešen přes Ovládací panely/Nástroje pro správu/Správa počítače/Služby a aplikace/Služby/Automatická konfigurace sítě WLAN - Vlastnosti, kdy v našem případu byl problém v nastavení Typu spouštění, které mělo být Automaticky - u nás však bylo nastaveno Ručně. Doplnila bych svůj článek o nespočetné množství sprostých slov, kterými bych jistě barvitě vylíčila svůj názor na tento problém.
Závěrem pochvala dokonale pomr... spolupráci vyjeb.. WINDOWSu a posr.. ACERu!!