Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RAM a procesor...výkon k ničemu?

Ahoj. Častokrát slyším různé názory. že procesory s 6-ti jádry jsou na hry k ničemu a taktéž 8GB RAM. Je to pravda? Mi se to zdá nějaké divné a kolikrát jsme to viděl i tady v poradně. Díky za odpovědi... :-)

"čím lepší HW tím větší výkon"
Co je lepsie, ferrari alebo autobus? Obe su dostatocne vykonne (vykon maju mozno aj stejny :) ale kazde je lepsie na nieco ine.
Autobus je lepsi ked chces rychlo previezt 100 ludi, a ferrari ked chces previezt 2ludi (100 ludi by si prevazal s jednym ferrari omnoho dlhsie jak s jednym autobusom).

Zavisi do hry, ked ju programator urobil tak ze 6jadier vyuzije tak je dobre aj 6jadro, ked programator hru urobil tak ze bezi len na jednom (alebo dvoch) jadrach tak sa ti 4 alebo 5 jadier len flaka.

A nikto ti nepise ze je to "k nicemu", ale musis uvazovat aj vztah medzi frekvenciu a cenou a poctom jadier, pre program/hru ktory nevyuziva vsetky jadra je vyhodnejsie mat vyssiu frekvenciu a zvycajne menej jadrove CPU maju vyssiu frekvenciu alebo su pri stejnej frekvencii lacnejsie, t.j. mozu byt vyhodnejsie resp. mnohojadro moze byt nevyhodnejsie (a nie "k nicemu").