Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Napájení základní desky

Hoj,

mám tu starej poč, kam bych chtěl dokoupit nový motherboard+cpu. Jenže můj starý zdroj má 20 kolíkový konektor, kdežto nové základní desky mají koukám 24 kolíků. To si asi budu muset koupit i nový zdroj, což?

Přidám malé poučení: Dělají se sice redukce 20/24 pin a na vyzkoušení je lze použít - ale jenom skutečně na zkoušku. Ony totiž ty staré zdroje nemají dostatečně dimenzovánu větev +12V, která tím pádem při dlouhodobém přetěžování časem odejde. Takže, s novou deskou i nový zdroj, jak bylo řečeno. (píšu to proto, kdyby tazatel někde uviděl zmiňovanou redukci, tak aby ho to nelákalo "ušetřit" za zdroj)