Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunkční VGA na základní desce

Dobrý den,

Mám základní desku Gigabyte GA-MA785GMT-UD2H s VGA výstupem, chci k tomu připojit starou televizi přes redukci VGA na SCART, ale v PC mi to nenajde vice monitorů,
mám monitor Samsung, ten mám připojený přes DVI na grafické kartě Ati Radeon to jde OK. Zkoušel jsem instalovat ovladače základní desky, ale pořád nic.

Zvláštní je, že ovladače základní desky Gigabyte, na VGA výstup, jsou ATI (program se jmenuje Catalyst, v tom mi to taky najde pouze monitor)

OS: Win7 64x

Předem všem děkuji za snahu.

v Biosu jsem povolil dvě grafické karty

ve správci mi to najde:

ATI Radeon HD 4200 (integrovana na MB)
ATI Radeon HD 5800 series

ale když dám rozlišení obrazovky tak tam mám pořád jednu kartu

a nejde mi spustit Catalyst (ovládací program grafiky) i po přeinstalaci

co mám udělat dál ???

Cez redukciu na scart ti to ani ziaden monitor nemoze najst ptz na Scart neni ziadne DDC.
Vseobecne redukcie VGA-Scart nefunguju nikdy ptz to je nezmysel (len pre specialne ucely). Funguju len aktivne prevodniky (cena ca. 1000Kcs)

Druha vec je ze ak chces pouzivat onboard grafiku tak u mnohych dosiek musis vytiahnut PCIe grafiku ptz nejdu naraz. U niektorych dosiek idu aj naraz tam si v ovaldacoch mozes aktivovat VGA vystup (ak mas VGA - Scart prevodnik)