Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větší RAM = pomalejší PC?

Ahoj, příjde mi že mám PC pomalejší a pomalejší. Hry dřív zvládal líp než teď a to jsem měl 2 GB RAM s Win XP. Ale teď mám 4 GB RAM a Win 7 a hry už tolik nezvládá. Je to těma Win? Nebo prostě nějaká čast PC nezvládá 4 GB RAM? Mně osobně to příjde jako nesmysl, ale chtěl jsem se na to zeptat. Díky za pomoc :)

to je blbost. Jsou oba moduly stejné? na jaké frekvenci běží? Co je v tom PC za součástky? Jaké jsi tam měl paměti a jaké jsi přidal? (podáváš nulové informace o problému. Na otázku "je to těma win?" odpovím "je to uživatelem"

je to tak, cpu-z ti zobrazí jestli je to dual channel režim.
jednotlivé moduly ve slotech v něm můžeš porovnat podle údajů v spd.

Ale pravidelně si PC dávám defragmentovat a nechávám prohledat antivirem :)

obojí má na rychlost minimální vliv. defragmentace má smysl tak 1x ročně. antivir není všemocný, když dávno převažuje spyware a adware.

podívej se do spuštěných procesů co ti všechno běží - a zdůvodni si proč. než taskmanager je lepší nějaký process explorer / starter, který ti zobrazí i popis a umístění.
taky si projdi všechny ne-ms služby, k čemu jsou dobré a proč běží. oboje máš v logu z hijackthis.
disk (jeho řadič) má udma režim?

Cim viac virov a pripadne inych chcenych smejdprogramov instalujes, tym pomalsie je PC. Riesenie: neinstalovat viry a smejdprogramy, hlavne nezmysly typu cleaner a tune-utility vedia Windows riadne posrat.

P.S. pust si tam v nudzovom rezime Windows scan celeho PC pomocou superantispyware (tahaj portable verziu). A odinstaluj antivirak a vsetky podobne nezmysly, tie ti spomaluju PC o 90% :)

Kontroloval si uz napr. ze co sa ti spusta po starte? start-spustit: msconfig, karta po spusteni.
Co konkretne je "pomalejsi a pomalejsi"?
P.S. a skus aj ten superantispyware v nudzovom rezime, sice ziaden program neni 100% ale treba skusit. A sleduj v sprave procesov kolko mas vytazenie CPU.