Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomalá rychlost internetu

Zdravím.
Mám problém s pomalou rychlostí internetu - mám připojení 50 Mbps a donedávna jsem měl router s omezením 50 Mbps. Připojuji se přes Wi-Fi a se starým routerem jsem měl rychlost asi 25 Mbps. Router se porouchal, koupili jsme nový s rychlostí 150 Mbps. Otestoval jsem rychlost a nemůžu se dostat přes 13 Mbps. Na počítači, který je s routerem propojený drátem, je rychlost kolem 40 Mbps. V routeru omezení rychlosti nastaveno není, poradí prosím někdo? Díky

PS : Notebook je HP Probook 4510s.

koupili jste blbý router.
i když by mohl papírově stačit, musí mít rezervu. navíc router máš proto že připojuješ více pc najednou.
praktická rychlost wifi rozhraní je 2-3x nižší než teoretická norma. ani nepíšeš, jestli máš router nastavený na režim 802.11"n"

jestliže máš vysokou rychlost připojení na straně wan, potřebuješ mít router s vysokou průchodností wan-lan (throughput), což je údaj který výrobci nikdy nezveřejňují a který je vždy nižší než jsou rychlosti lan rozhraní.
- buď jako ty koupíš "sociální" model s wifi lite-n (150mbit) a budeš doufat že je tam co nejnovější chipset který utáhne aspoň jeden pc
- anebo pro rychlé připojení rozumně koupíš gigabitový model (třeba wr1043: wifi norma 300mbit, lan 1gb), a budeš oprávněně předpokládat, že procesor uvnitř uroutuje 50mbit wan-lan bez zadýchání, včetně obsluhy wifi, blikání ledek a nějakou flashku k tomu.

tak jsem to změřil: mám stejný router, notebook s 54g wifi: rychlost přenosu odpovídá 2.5mbyte.
podívej se znovu do vlastností wifikarty, nemáš nastavený režim 802.11n.

připojovat stolní nepohyblivý pc přes wifi je naprostá blbost: okrádáš se tak o šířku pásma potřebnou pro notebook, protože ti router vysílá jen v half duplex režimu.
a je otázka jak se router vyrovnává s požadavky na současné vysílání "g" a "n" (nepíšeš co máš za adaptér u pc).

pro tvé rychlé připojení je to nevhodný router, ale přesto nevyužíváš ani to co umí.

vždyť jsem ti dával obrázek, na kterém můj notebuk přes stejný router přenáší 2.5mbyte - zhruba maximum pro normu 54g. to znamená že je chyba u tebe - proč se konečně nepodíváš do nastavení své wifikarty?
neběží ti současně nějaké viry (torrent, skype), které tě připravují o část pásma?
ještě stále máš připojený i pc přes wifi? a taky přes starý pomalý režim 54g?
takže místo opakování stále stejných otázek začni konečně něco řešit.

mimochodem jestli máš jen "g" wifi, do nového routeru jsi investoval zcela zbytečně.

už se mi ani nechce odpovídat, je to pořád dokola a úplně zbytečně, nechápeš vůbec nic.

Nic zaplýho nemám.

ta odpověď znamená že už nepoužíváš další pc přes wifi, anebo že ti neběží skype?
odpovíš třeba že ti neběží skype, o druhém pc zas neřekneš nic, a budeš dál sedět a nic neřešit.

jede ti to 2x pomaleji než 1) mě se stejným routerem, 2) než tvůj starší router s 54g wifi.
máš problém i s připojením k jiným wifi? máš nějakého známého s routerem? dokážeš u něj zkopírovat větší soubor a změřit rychlost?
když náš ma ikonu wifi připojení vpravo dole na liště, ukazuje ti to nějakou rychlost připojení?

nikde nemůžu najít povolení toho 11n

já ale doufal, že víš proč si kupuješ n-kový router - kvůli notebooku s 802.11n.
ty sis ale nejspíš koupil nový notebook se zastaralou wifi, viz:

podle alzy tam je osazená WiFi Broadcom 802.11a/b/g

zkontroloval jsi ve správci zařízení co tam máš skutečně osazeno za wifi síťovku? nebo jiným diagnostickým programem?
tak co chceš zapínat, když síťovka pravděpodobně jiný režim neumí?

celou dobu nejsi schopný rozumně odpovědět vůbec na nic. natáhni si kabel do routeru, a wifi neřeš. nebo to odnes do servisu.

Ahoj,
začetl jsem se do tématu a řeším podobný problém.Mám router D-link DI 524 - 802.11g/2.4Ghz,na počítači kde je router internet chodí špičkově ,o patro níž mám druhý comp a na tom net nejede,Píše pouze - bezdrátové připojení k síti je připojen,signál velmi dobrý - a to okolo 50mb/s,ale nejede.Nevíte prosím čím to je???Na routeru bliká kontrolka status a WLAN,svítí č.1 a 2,nic nedělá WAN.
Musím dodat ,že to v minulosti chodilo na obou ,i když na tom v nižším patře ne tak dobře.Díky za každou radu Ahoj zdraví Torturus

to není podobný problém.
původní tazatel si kupoval papírově rychlejší router "lite n" neznámé značky, se kterým má jen pomalejší připojení.

ty máš se starým shitovým dlinkem o patro níž údajně signál, ale bez připojení.
jestli to má odpojovací anténu, vyměň ji za delší 5-8db a nakloň ji cca 45° - anténa ve své ose nevysílá.
pak si na routeru zkontroluj, že vysíláš v evropském pásmu (počet kanálů až 13, šířka kanálu 20mhz). zjisti si podle verze firmware, že ten krám už umí wpa/2 šifrování. na pc pak potřebuješ aspoň xp sp3.
pokud používáš připojovací utilitu čínského výrobce k wifi místo bezdrátových sítí z windows, neděláš dobře.