Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Schválení sestavy :)

chci poprosit o radu jestli díly co jsem vybral jsou k sobě dobré, nebo by se dalo něco změnit
Každopádně chci zustat u procesoru AMD a grafiky s čipem NIVIDIA
http://www.alza.cz/msi-790fx-gd70-d113167.htm#popi s
http://www.alza.cz/msi-n560gtx-ti-twin-frozr-ii-oc -d215844.htm#popis
http://www.alza.cz/amd-phenom-ii-x6-1100t-black-ed ition-d204881.htm
http://www.alza.cz/pamet-a-data-6gb-kit-ddr3-1600m hz-cl8-vitesta-d108385.htm
enermax-naxn-550w-d235570.htm
paměti mužná ještě zmením podle toho jestli pujdou na puvodní cenu než to koupím, nebo jestli ještě nepřestoupím na 8gb
sestava je určena na malování ve velice naročných programech na grafiku, koukání na největší kvality filmu,a také hlavně na nejmodernější hry jako je crysis, dirty, NFS, atd..

moc děkuji za rady.

ha to je opravdu lepší ;-) hlavně ta zakladovka divné že jsem na ní nenarazil :) je skoro stejná, ale má hlavně rychlost ridice disku 6gb/s a halvně stejná cena, jenom jak koukám tak tam jsou jenom 3 konektory na větráky, nebo jdou dát rozdvojky?
a myslíte že je lepší dávat tolik do zdroje?
a nevím možná bych rači koupil ty 2gb paměti 4x a ještě 1600MHz nebo to je jedno? aspon se prace rozdělí do víc sektoru, já maluji v solidworksu a ten je hodně naročný na pamět, tak by jsem ho alespon podpořil

No já bych do toho "nevrtal", ventilátory se dají sloučit na jeden konektor.
Pokud se Ti zdá zdroj drahý,( asi nejlepší kvalita z těch rozumných) tak ho vyměň za 520W Seasonic.
Paměti s vyšší frekvencí nemají praktický význam na výkonu to nepoznáš.
(jedině pokud chceš OC )
Zaplnit čtyři sloty pamětí je celkem nepraktické - třeba pro budoucí rozšíření/přidání.

jak tak koukám tek je dobré vrazit více do zdroje, hodně pojistek, více funkcí a velká bezpečnost pro včechno.
tak vezmu ten Enermax PRO82+ II 525W bulk
ona ta cena víde nastejno s tím kdyby jsem ještě kupoval přepětové ochrany

a zase jsem narazil na překážku :)
mam tu, tu základovku co byla doporučena,
http://www.alza.cz/asus-m4a87td-evo-d167305.htm#po pis
ale nazazil jsem na stejnou ale od gigabite
http://www.alza.cz/gigabyte-870a-ud3-d168334.htm#p opis
tak by jsem se chtěl zeptat jestli s nima někdo nemá zkušenosti, která je o chlup lepší,
koukám na všechno třeba u zvukovky je HD audio - to nivím co přesně znamená, ale zas nevím jestly na asusu není lepší.
pak gigabite píše (Uživatel může sáhnout díky podpoře standardů NVIDIA Quad-GPU SLI a ATI Quad-GPU CrossFireX po kartách NVIDIA i ATI) - to už ubec nevím co to znamená :)
radiče disku maji sata III tam niní co vytknout. zas, sítovka, která je lepší, ale tam asi rozdíl není gigo maji oboje. no možná by se neco našlo, ale libí se my že gigabite má o jeden konektor na víc pro větrák.

dik

jak s to myslel.
jako že se s tím zbytečně seru? :)
no to je další otazka právě včera jsem hledal jestli AMD nemá připravený nový kousek procesoru, a má AMD Bulldozer, je pravda že hledám zbytečně dopředu, když to ještě zrovna nebudu kupovat, ale chci si udělat obrázek o ceně. ale jsem ochotnej počtak až do vánoc a tu už by měl bít :) ale pak je další, cena.

Tak jsem to překopal a mam sestavu co koupím. jenom to jsem dám kdyby se něco nelíbilo. moc dik za případné komentáře.
Srdcem PC je zdroj www.alza.cz
Ten požene proud do luxusní desky :) www.alza.cz
A nesmím zapomenou na procesor www.alza.cz
Který bude mít paměti www.jscomputers.cz
Chladit CPU budu www.jscomputers.cz
Na grafiku a hraní www.alza.cz

Zbytek neřeším, to jsou detaily disk bude pro začátek najspíže 750gb SATA III

Jo a nesmím zapomenou vše bude uhledně zabaleno v www.alza.cz ta už je doma.

Dik

ale notak :) mě se docela líbí má zajímavý tvar, a o svítiví větrák mě ale ubec nešlo, lepší by bylo to prodávat bez větráku, mam ho dole takže moc není vidět a když mě bude štvát tak odbělám jeden kabel a už si nezasvítí :). já stejně jsem vice na pc večír a sviticí pc nemusím jenom klávesnici. :)

Tak už jsem zjistil že ta krabice není zas tak dobrá :) dám tam základovku a nemam nárok dostat jaký koliv ventylátor do horní části a na výkoné větráky má mele díry takže skoro pístají :). mužete my jenom ukázat která by byla lepší jestli zbydou finance a tu co mam by jsem někde udal tak by jsem šel asi do jiné. dik

další otazka :)
chci se zeptat jestli je lepší obědnat věci v jednom obchodě nebo jestli nevadi že bude sem tam z jiného obchodu, kvuli cene :)
ptám se kvuli tomu když ne neco pokazí tak kvuli reklamaci, třeba když zdroji selže pojistka, pustí to dál a pc, prásk. a zdroj by třeba byl od jiného obchodu.
dikes

chci se zeptat jestli je lepší obědnat věci v jednom obchodě nebo jestli nevadi že bude sem tam z jiného obchodu, kvuli cene :)

to si přece musíš spočítat sám a započíst poštovné

ptám se kvuli tomu když ne neco pokazí tak kvuli reklamaci, třeba když zdroji selže pojistka, pustí to dál a pc, prásk. a zdroj by třeba byl od jiného obchodu.

Myslím že máš dost naivní představu o tom jak budeš reklamovat počítač poskládaný sám sebou doma.
Funguje to tak že to co jde vyreklamovat -nemá ohlé nohy, není očuzené nebo nemá sesmahlé/popraskané čipy tak to vyreklamuješ. Se zbytkem tě pošlou do ....To že to bylo pohromadě v jedný bedně všechno od nich pohybuju že bys někde uspěl-to by tvrdil totiž každej.

Cau
Hele jak to je se zdrojema?
když mam ten procesor a grafiku tak nataktovanou grafiku jsem viděl okolo 370W a na kolik se muže dostat procák 170W ?
podle stránky od výrobce zakladovky potřebuju na ty věci aspon 650W zdroj.
ale koukám že dost lidí má třeba jenom 550W na podobnou sestavu.
já jsem našel tento http://www.anacomp.cz/corsair-gs700-cmpsu-700g-zdr oj-700w-80-akt-pfc_d50540.html jestli to není třeba zbytečně moc, ale jak říkám chci mít stabilitu i při taktech.
5el by jsem do lepšího ale mam tak 2000 na zdroj. dobrý by byl od Enermaxe ale to pak je +1000
dik

to je pravda to jsem si neuvědomil nejlepší by tylo smazat ty předchozí komenty. :)
grafárna
http://www.anacomp.cz/msi-n560gtx-ti-hawk-1gb-gddr 5-256bit-pci-e-2xdvi-mini-hdmi_d51995.html
procák
http://www.anacomp.cz/amd-phenom-ii-x6-six-core-11 00t-3-3ghz-am3-125w-45nm-box-black-edition_d48760. html
zakladovka
http://www.anacomp.cz/asus-sabertooth-am3-990fx-dd r3-sata-3-usb-3-atx_d52086.html
2x HDD do času více
1x DVD-ROM
Chtěl bych z toho někdy vymáčknout co pujde.

Takže celá sestava bude mít max. spotřebu do 400W a to jenom v zátěžových testech, jinak ve hrách tak 350W. 500W kvalitní zdroj je dostatečný i s rezervou.
1.Enermax PRO82+ II 525W (ale je o 500.- dražší než limit)
2.Seasonic S12II-520 520W
3.Corsair Enthusiast Series Modular TX550M 550W