Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po výměne grafické karty nenajede obraz

Zdravím, doteď jsem jel na GK GeForce 9400GT,no tá mi odešla tak jsem měl doma ješte v záloze 7300 GT, připojil jsem monitor na integrovanú- vše normálne najelo,no jakmile jsem vložil do slotu 7300,obraz už nenajede.

Prosím o pomoc - konfigurace CPU DualCore Intel Pentium E5200, 2533 MHz (12.5 x 203)
RAM DUAL CHANNEL 2 x DDR2-800 SDRAM
MB ASUS P5KPL-AM SE
CHIPSET LGA775
ZDROJ EUROCASE FSP AX 350W PNF

Musím odporovat - zrovna můj MB má v BIOSu zcela jasnou položku, zda se přednostně použije integrovaná grafika, nebo přidaná... Předpokládám, že jste v ruce neměl veškerý vyrobený HW ;-) Zásadně se nedopouštím kategorických tvrzení, že něco "vždy"... nejsem děd vševěd a vím jen zlomek...
Musím odporovat i v druhém tvrzení - již několikrát se osvědčilo! Pravda, je to už pár let...

zrovna můj MB má v BIOSu zcela jasnou položku, zda se přednostně použije integrovaná grafika, nebo přidaná

Jistěže. Po osazení dedikovanou GPU si můžeš vybrat, jestli GPU či IGP. Prioritu určuje PCIE (či AGP) slot, a to bezvýhradně. Nešáhne-li si po upgradu grafiky deska na přidanou kartu, je něco špatně (zřejmě v ESCD), proto radím reset BIOSu. A na tom "vždy" trvám. Snad jsem za těch dvacet let neměl v prackách veškerý vyrobený HW (desky), většinu ovšem ano - je to všechno stejné, revize se nepočítají. Taky nejsem děd vševěd, ve svém tvrzení ovšem setrvám.