Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nastavení routeru Zyxel Prestige 600 series

ahoj, mám problém s routerem, který mě blokuje, abych se mohl připojit do (většiny) místností hostovaných ostatními uživateli a stejně tak ostatní mají problém dostat se do mnou vytvořené místnosti ve hře

ve FAQ jsou nastíněny tyto možností řešení problému:
Forwarding all the UDP ports in the range 1024..65535 (a lot I know, Flash will pick one at random from that range).
If you are behind two routers enable UPnP in the first one.
Configure your router to point to your computer as a DMZ host.
Removing your router from the equation entirely and connect directly to the internet.
If you are unable to enact the above fixes, don't worry, there are some hosts that you will always be able to connect to, make sure to try every game available. You will be able to connect to at least one of them.

mám klasickej router ZYXEL Prestige 600 Series od O2, dostanu se do nastavení routeru (zyxel.png), ale vůbec nevím, co tam mám změnit. Už se mi několikrát podařilo zrušit celej internet a ani podle různých návodů z internetu jsem nebyl o moc chytřejší. Mohl by mi prosím někdo poradit

Já to trochu zestručním:

1. zjistíš si porty, na kterých naslouchají tvé aplikace, které chceš publikovat na internetu, popř. si je vyhledáš rovnou zde: cports.htm
2. klikneš na hru, objeví se reklama (tu přeskočíš klikem na "skip" v oranžovém pruhu vpravo nahoře a objeví se seznam routerů. Vybereš ten svůj a klepnutím na odkaz zobrazíš obrázkový návod. Naklikat to podle toho bys snad mohl zvládnout.

edit: v obrázkovém průvodci si vyplníš IP adresu svého PC v LAN. BTW doporučuju PC nastavit buď DHCP rezervaci (nejlepší řešení), nebo IP adresu napevno.

Dobry den. Nechápu proč píšete do poradny, když stačí zavolat na technickou podporu od O2. Opravdu težké jim říct svůj problem . ( dneska mi budou taky volat ohledne verejne IP přes proty, protože na server se připojí 2/20 lidí , na další 3 server se nikdo nepripoji taky. ani ja ne )

Ahoj,take poprosim o radu. Prehraval jsem FW v tomto routru na ten novejsi. A ted se do routru nemuzu pomoci adresy 10.0.0.138 dostat.

Kdyz napisi v prikazovem radku ipconfig tak mi to hlasi ze zarizeni je odpojene.

Zrejme jsem neuspesne zmenil FW. Lze routr jeste zachranit?

Diky za pripadnou radu. S prehravanim FW mam bohuzel zkusenosti male.

Díky za reakci....

Když napíši ipconfig tak mi to odepíše odpojeno

ipconfig -all ještě zkusím až se vrátím z odpolední.

Normálně jsem lezl do prostředí routru adresou víše zmíneno 10.0.0.138 nyní se do něj nedostanu tedy ani k vyplnění default hesla.

Za jakékoli tipy budu rád.
Já se nezkušeně domnívám že jakmile dam do exploleru adresu routru 10..... musím se do něj dostat? Nebo se pletu, či po změne FW na novější se mění adresa.

Sítovka si žádnou adresu tuším nenastavila jen se mi u stavove ikony střídalo odpojeno/pripojen odpojeno

Hmm tak uvidím zkusím ten ipconfig -all a ping 10.0.0.138

Doma na koleni tu cihlu asi nerozdejchám co ? Takže pak do popelnice....
Děkuji za příspěvky.

Doporučí někdo nějaký užasný router ???

Tak jsem dle Goodlu držel tlačítko reset asi minutu. Pak se modem zřejmě více restartoval než normalně.
Poté jsem znovu přehrál FW uspěšně, vše přednastaveno internet OK.

Ale proč jsem se do toho pouštěl? Ve hře Diablo 2 mi padnul net, občas to dělává. Ale po tom pádu jsem se nemohl do hry přihlásit. Mohl jsem na jiny server ale mnou hrana evropa nefungovala.
Pomocí stránek
cports.htm

kde jsou vypsané porty jednotlivých aplikací jsem měnil (aníž bych věděl co dělám) Network Address translation na SUA only a pak editoval ty Diablo2 porty 4000 a 6112. Což mi u hry nepomohlo.

Nakonec se na hru nemohu přihlasit z domova ani pomocí jiného modemu. Ale z jiného bodu se přihlasit mohu.
Tak zřejmě jsem dostal BAN na moji telefoni IP, nebo zas něco nevím?