Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Taktuji procesor

Čau,
tak sem si řekl,že bych mohl zkusit taky to taktování.Nic o tom nevim,tak sem nainstaloval nějaký "Turbo V" a šteloval.
BCLK Frekvenci jsem posunul z 134Mhz na 180Mhz a CPU Voltage z 1.22500 na asi 1.80000 (V)
No a stalo se to,že celej počítač naprosto zamrznul :-)

Co dělám špatně?A prosím,poradí někdo jak na to TurboV?

Díky

i7 950 revize D0

No to asi ano.Ale proto jsem tady,aby mi to pořád nezamrzalo :) Když o tom něco čtu,tak mi to samo o sobě nic neřiká.
Našel jsem v biosu Ai Overclock Tuner a mám možnost ho nastavit na D.O.C.P. ,nebo X.M.P. ,kterou volbu bych měl použít a k čemu jsou?

asi to ccheš odpálit co ?:-D
1,8voltů je možná tak na chlazení tekutým dusíkem, na chlazení vodou je tam max 1,5-1,6v

přidává se max 0,2voltu běžně 0,1v
i tak to naprosto natuty při max. zatížení neuchladíš boxovým chladičem
freezer a cm212 těch 180dají nejspíš taktak možná ne -aspoň moji ci7 860 2800@3800 to neuchladilo

a první sundej rychlost ramek o stupeň níž jinak ti to budou brzdit ramky

stejně to nejspíš spálíš s takovým přístupem!!!

Já sem se překouk.Posunul jsem to na 1.3V podle datasheetu je napsáno VID Voltage Range 0.800V-1.375V a bios mi dává defaultně 1.2xxx .Takže sem tomu snad neuškodil.Ale zvednul jsem hodně BCLK Frekvenci,což nevim co je a poté to zmrzlo.
Takže,co že je BCLK?Všude o tom píšou,ale nikde jsem se nedočetl,co to vlastně ve skutečnosti dělá s procesorem,případně deskou :)

Supr!Pročtu a snad budu chytřejší.Jinak jsem teď testoval celé pc pomocí programu OCCT a vše se zdá být v pořádku.Jen nechápu CPU:LINPACK test,kdy to vykazuje,že CPU jede na 175% :) a to se teplota vyhoupne na 55°C teda,tak bych tomu i věřil :)

Jinak děkuji.

Tak debilně řešený chlazení jsem dlouho neviděl. Ženeš vzduch na procesor a disky se ti pečou. Otoč zadní větrák, ať fouká ven, stejně tak na procesoru, ať to fouká na zadní větrák. Větrák na grafice nechápu, když tam na to funí ten z bočnice. A ten nahoře na bočnici zalep, nasává ti tam zbytečně falešnej luft, kterej by mohl jinak jít dovnitř předem kolem disků.

Víc větráků neznamená lepší chlazení. Důležitý je správný tok vzduchu, ideální je klasika zepředu dole směrem dozadu nahoru (při dnešním běžným PC v stojící bedně). Vepředu nasaje studenej, ochladí disky, desku, grafiku a pak procesor, vzadu a případně nahoře se to odsaje. Při dostatečným tahu není ani nutnej žádnej větrák na vtlačování vzduchu do bedny. V bočnici to má ospravedlnění jen v případě opravdu silné grafiky, která hodně hřeje, jinak větráky v bočnici spíš narušují tento tok vzduchu. Proto osobně všechny nepotřebný a nežádoucí otvory na bedně zalepuji, aby vzduch vnikal jen tama, kde to potřebuji.
Takže i s polovičním počtem větráků se dá dosáhnout stejných výsledků a nižšího hluku.

Ve tvým původním případě sis foukal teplej vzduch na paměti, místo toho, aby byly ochlazovány. Veškerej studenej vzduch od disků byl okamžitě vytažen větrákem nahoře, byla to nevyužitá kapacita.

Tak to sem netušil,že v jednoduchosti je fakt síla.Já mám ten boční z důvodu dvou grafik na sobě,kde ta horní má problém se uchladit,protože hned pod sebou má ségru(měl jsem koupit grafiky s větráním vzadu).Ale ten tunel je supr věc,fakt jsem to nečekal.

Ještě jednou díky.

tak sem si řekl,že bych mohl zkusit taky to vylepšení auta. Nic o tom nevím, tak sem zakoupil nějaký "Francouzský klíč", šroubovák a šteloval.
Otočil jsem šroubkem na karburátoru.
No a stalo se to, že auto ani nestartuje

Co dělám špatně?

Odpověď: Hrabeš se v tom, o čem nic nevíš. Na internetu je hodně článků o karburátorech, tak se alespoň něco nauč, dřív než to auto zničíš úplně.