Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno VPN a připojení k Internetu

Zdravím.
Mám dotaz.
Pracuji z domova a k firemní síti se připojuji pomocí VPN.
Jakmile se ale připojím, přístup k internetu mám až z firemní sítě.
Vždy se na chvíli vypne ICQ a změní se mi IP adresa na firemní.
Jsme laik co se VPN tunelu týče ale přijde mi že to funguje tak, že jsem tunelem slepě připojený do firemní sítě a až tamodtud se spojím se světem.
Nějak by mi to nevadilo ale v práci padá internet a stále mi padá Trillian.
Chci se zeptat jestli nejde, abych byl připojený k VPN ale přístup k internetu abych měl z domova.
Nevím jak to lépe vysvětlit, snad to někdo pochopí :-)
Díky všem za rady. STU

loading...

popisuješ to správně: vpn zruší tvé internetové připojení k původnímu providerovi, a vše je směrováno přes firemní připojení. to znamená tvá soukromá pošta, chat, návštěvy pornostránek, zpovědnice nebo stahování souborů (i když to je vzhledem k pomalosti vpn prakticky vyloučené).
taky se občas potřebuju připojit do práce, tak v tu chvíli si soukromé aktivity odpustím.
řešením by mohlo být použít na vpn záležitosti jiný domácí pc, který běžně používáš třeba k telce na přehrávání filmů. píšeš že pracuješ z domova, tzn. firemní připojení je docela časté - tak tam bych to viděl na nějaký ten eee box.

Problemom moze byt, ze ak mate v praci dalsie subnety, ktore uz nie su obsiahnute vo vpn subnete tak sa tam proste nedostanes, jedine rucnou upravou routovacej tabulky alebo pushnutim routty z vpn servera.
ALe ak ti vsetko funguje kludne si bud takto, ja tiez vyuzivam vpn len na spojenie s ineou sietou a nesmerujem vsetok traffic cez nu von.