Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Internet jen GPRS, neni 3G, proc?

Zdravim, mam novou Nokii 5800, a operatora Vodafone. No a mam internet v mobilu, zatim si platim jen internet na den. Pri pripojovani na internet muzu zvolit jen GPRS (a wifi ale to ted nehraje roli), ale nemuzu 3G, EDGE, ani jine rychlejsi technologie, ktere podporuje muj telefon Tech. specifikace a zaroven je tu pokryt signal danych "siti" ? Lokalita Novy Jicin Mapa pokryti vodafone.
Nevite kde je zakopany pes? Diky.

Někde v nastavení sítě (ne internetu, ale telefonu jako celku) máš vybraný "Duální režim" místo "GSM"? Mám to takto v E52 (a předtím v E66) a 3G nebo 3.5G mi běží normálně.
Když je telefon zaplý (bez aktivních datových přenosů) - co máš pod sloupcem signálu? 3G (ev. 3.5G) nebo takovou tu anténku?

Edit: Ano, je to tak, jak je psáno níže. Přístupový bod se jmenuje GPRS a teflon použije nejrychlejší dostupné připojení. To, jaké připojení běží se pozná podle ikonky pod sloupkem síly signálu.

Dualni rezim jsem nasel a mam ho, dale tam je GSM a UMTS, takze nechavam tedy dualni rezim. Hmm pod signalem mam 3,5G, ac nevim co to znamena - ze sem pripojeny pres 3.5G? Ale ja ted nemam internet zapnuty. Ale Skype 4,5MB sem stahoval 20 minut. Jo ale vedle baterky mam antenku, vypada trochu jak wifi antenka.

To, že je pod signálem 3.5G znamená, že i běžný provoz telefonu jde přes UMTS - nemusí být aktivní datový přenos. Kdybys jel někam na venkov, tak se objeví klasická anténka; UMTS připojení není všude.
Mám E52, tam je to stejné; když jsem v Praze, tak je tam 3.5G (zřídka 3G), vyjedu-li na venkov, je tam anténka.

Tvůj přístupový bod na internet se jmenuje GPRS, tenhle název nemá s technologií připojení nic společného, tu si volí telefon automaticky podle toho, co chytí za signál. Přes co jsi připojený zjistíš pod stavem signálu vlevo nahoře. "Anténka" značí GPRS, E je EDGE a 3/3,5G pochopíš.
edit: Maximálně to máš, jak píše kolega, vypnuté. Spíš ale chápu, že to bereš jako přístupový bod- třeba O2 to mívalo pojmenovajné "O2 GPRS".

rychlost pripojenia a mnozstvo dat su 2 odlisne veci. Si pripojeny 3,5G t.j. rychlostou niekolko MB/s, ale to neznamena ze cela mobilna siet je pre teba. Ty dostavas data desatinu sekundy a dalsiu desatinu sekundy dostava data niekto iny apod. Vsetci dostavate data rychlostou niekolko Mbit/s, ale len desatinu sekundy a potom nejaky dobu nedostavas nic :) Dokonca u lacnych pausalov provider moze rychlost "priskrcovat" (t.j. schvalne robi vacsie pauzy medzi kuskami dat), alebo ak prekrocis nejaky mesacny alebo denny limit dat tak to moze tiez priskrcovat. Idealne ak si pozres poriadne zmluvu ktoru si podpisal alebo cennik, tam to bude napisane ze po kolkych datach skrtia rychlost apod (ked to tvoj operator robi tak to tam bude napisane najmensimi pismenami, takze zameraj sa na tie najmensie pismena :)

To ti tam dal tvoj operator a zvycajne sa nejak odlisuju (mozes si to pozret v nastaveniach ze v com sa odlisuju) moze byt jeden na MMS iny na nejake obmedzene (filtruje vsetky porty okrem 80 na web apod) lacne pripojenie a treti na plnohodnotne drahe pripojenie apod. Informacie o nastaveniach "pristupoveho bodu" pre tvoje aktualne pripojenie hladaj na webe operatora, alebo im zavolaj. Moze sa dokonca stat ze ak mas zaplateny nejaky lacny pausal a zvolis blby (plnohodnotny) pristupovy bod tak to bude stat viac penazi (nebude sa na to vztahovat ten lacny pausal). Kazdy operator to ma inac, najlepsie info ti poskytne tvoj mobilny operator.
P.S> a nemusis to mazat nechj to tak, kupil si si to predsa na to aby si s tym internetoval a nie aby si sa v tom vrtal. Tak internetuj a nevrtaj :)

No mel sem tam jen jedno, ale jak sem si myslel ze mam jen GPRS, pres operatora sem si nechal poslat "nastaveni mobilu pro internet", prisla mi sms ze se mi nakonfiguroval telefon a od te doby to tam mam 2x, ono by to nevadilo kdybych nemel pred kazdym pripojenim na internet k vyberu zbytecne hodne voleb (2x internet pres ten 3,5G a wifi)

Pokud mas dva shodne, jeden z nich smaz, pokud pujde a zbylemu, tomu ktery chces pouzivat nastav prioritu na 1, take aplikacim ktere pristupuji na net, nastav jako vychozi ono pripojeni, pripadne aby se pripojovaly automaticky, s 3G pripojenim mam podobny problem, obcas jede jen Edge, obcas se pripoji pres 3G, dle sdeleni operatora sice maji pokryto, ale signal pry je slaby, tak telefon pouzije nejdostupnejsi moznost.