Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Grafika školního časopisu

Ahoj,
k mé nelibosti jsem byl třídní profesorkou učiněn zodpovědným za grafiku školního časopisu, jenž tradičně každý rok píší kvarty. Nejsem příliš výtvarně nadán, proto bych potřeboval poradit ohledně programu, ve kterém by bylo možné relativně jednoduše nějaký líbivý layout vytvořit (šablony vítány :-)). Máte někdo zkušenost s něčím podobným? Děkuji za tipy.

no, není to špatné :-)

Trochu je ten layout až příliš zhutněný (mezi sloupci, jakož i mezi obrázky a textem je moc malý prostor), ale jinak OK. V čem jsi to nakonec spáchal?

Já osobně bych použil Scribus a nějaký již hotový template, např. http://scribusstuff.org/content/show.php/Scribus+M agazine+Layout+updated?content=65205

Jo, je to pěkný. Mimo toho, co psal touchvood: Pokud je ten časopis dostupný pouze v pdf, tak to asi tak moc nevadí - ale podle sloupkování je vidět, že to respektuje vyřazení stránek pro papírovou verzi (na sudých, tedy levých stránkách sloupky vlevo, na lichých vpravo). Měly by tak být řazeny i koloncifry a měla by být i zrcadlově obracena hlavička stránky. Ale pouze v elektronické verzi je to asi jedno. No a druhá věc - obsah nepatří na titulní stránku.
Ale jinak fakt dobrý, layout mi trochu připomíná výroční zprávu nějaké menší firmy, akorát chybí koláčové grafy. ;-)
Ne, fakt dobrý, jednoduchá grafika je vždycky fajn, přehledné, líbí. :beer: