Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem konfigurace vstupu vnejsiho zdroje na vystup pro sluchatka (notebook, Realtek, XP)

Ahoj,

mam dotaz, prosbu apod. :-)

Zakopnutim o kabel sluchatek jsem si znicil sluchatkovy vystup na notebooku. V servise mi rekli, ze by museli vymenit celou zakladni desku, aby mi to opravili, coz chapete, ze jsem s vdeky odmitl. Presto bych rad sluchatka pouzival.

Nekdo rikal, ze nastaveni vystupu a vstupu (zeleny, cerveny, modry) je ciste softwarova zalezitost a ze by to melo jit prenastavit. Nikde jsem nenasel tuto moznost. Poradte mi prosim, jak by to slo (pokud si myslite, ze by to slo). Diky.

Mam:
Windows XP
Realtek HD Audio 5.10.0.5423
- jedine nastaveni konektoru, ktere mi dava k dispozici, je, zda vypnout repraky pri zapojeni sluchatek.

1) jestli ntb umí přepínat vstupy záleží jak to výrobce implementoval. většinou pokud se dá přepínat je konektor s mikrospínačem zjišťující přepnutí

2) ovladač si klidně stáhni z realtek.com a odinstaluj ten stávající - pokud jsi tedy schopný v případě že nepojede tam naprat ovl. od výrobce.

3) i ten konektor na základní desce se dá opravit nebo prohodit výstupy.Ale v jiném servisu. Ovšem nebude to stát 49kč http://tr.aukro.cz/zvukova-karta-pro-notebook-3d-s imulace-5-1-akce-i1643315939.html ale odhadem tak 10x a vícekrát tolik protože se s tím někdo šikovný bude zabývat hodinu až dvě.

koupil bych si nějakou levnou usb zvukovku, přídavný krátký usb kabel ať to není vražené rovnou do ntb /namáhá se usb/ a za ušetřené peníze třeba :beer: za ty peníze můžeš ty usb zvukovky mít aj na místech kde máš ntb nejčastěji ať je nemusíš přenášet.