Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem 128bit/1024paměť

Dobrý den,

prosim vás, slyšel jsem něco o tom, že grafické karty s šíří sběrnice 128bit, nedokážou plně využít svoji videopaměť 1024MB
Co je na tom pravdy a proč se teda takové grafiky prodávají? Reklamní trik?

Děkuji za odpověď.

Obecně - 256bit a 512MB bude mít výkonnější karta, než 128bit a 1024MB. Šíře sběrnice má na výkon větší vliv, než velikost paměti.
Levnější cesta, jak kartu opticky udělat lepší, je přidat paměť, než rozšířit sběrnici. Pak ano, to se dá vzdáleně mluvit o reklamním triku.

Je pěkné že se zajímáš i o architekturu grafických karet ale bohužel pitváš model se kterým si toho moc nezahraješ. Rozhodně nepovažuji GT 240 za kartu na hry.
Aspoň si přečti nějaké testy
http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2 0844-megatest-28-grafik-vysledky-nizsi-a-stredni-t ridy
-ano v tomhle odkazu ta 240 není protože je to dva roky stará karta. najdi si ji jinde.

Pokud se přeci jen rozhodneš pro tu 240 tak model s ddr3 bych určitě nebral.