Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HDD v PIO místo DMA

Dobrý den,
vlastním notebook HP nx9000(sestra má úplně stejný až na to že má Toshiba 20gb HDD,stejnou konfiguraci,stejný OS). Pc mi jelo pomalu, říkal jsem si OK = je to starší pc....protože
konfigurace mého NTB je:
728 mb ram
Intel Pentium 4 (2.2 Ghz,1 jádro)
HDD: IDE Seagate ST9 160821A (160 GB)
jede na windows xp
kdybyste ještě nějaké info potřebovali, tak napište,dodám)
Ale jaky to byl údiv, když jsem šel k ségře na notebook a on šel mnohem rychleji. Tak
jsem začal pátrat po důvodu.
A našel jsem: její disk jí chodí v módu DMA, kdežto mě můj disk v PIO a nejde přenastavit (mám to na DMA-pokud je k dispozici). Bios (Phoenix BIOS) mi můj disk detekuje v módu DMA. Bios mám nastavený stejně jako ona. Ve windows xp jsem zkoušel, jak se doporučuje odinstalovat primární disk. Restartoval noťas, restart - ale žádná změna=zase PIO.
(Chci jenom vyloučit, že to není SW vada, pokud by to byla HW vada. tak to radši nechám být, protože vůbec nevím, jak ten noťas rozebrat a navíc jsem HW laik)

Jednou už mě to takhle neodbytně postihlo taky. Odstraňování řadičů nepomáhalo. Po dlouhém zkoumání jsem našel nějaký návod na úpravu položky v registru, kam si wokna přičítají jakési chyby při práci s diskem a když to překročí určitou hodnotu, přepnou ho do PIO módu. Teď si nemůžu vzpomenout, snad se mi to podaří najít...
Edit: tohle by mohlo být ono... je to až nekde uprostřed... tam kde se píše o klíči"
Pre primárny kanál:­[HKEY_LOCAL_MACHINE­\SYSTEM­\CurrentControl Set­\Co ntrol­\Class­\{4D36E96A­-E325­-11CE­-BFC1­-08002BE 10318}­\0001­]­" MasterDeviceTimingModeAllowed­"=dword:ffffffff­"Sl aveDevice TimingModeAllowed­"=dword:ffffffffPre sekundár:­[HKEY_LOCAL_MACHINE­\SYSTEM­\CurrentCont rolSet ­\Control­\Class­\{4D36E96A­-E325­-11CE­-BFC1­-080 02BE10318}­\0002­]­"MasterDeviceTimingModeAllowed­ "=dword:ffffffff­"SlaveDev iceTimingModeAllowed­"=dword:ffffffff