Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy s HDD

Zdravím,
mám problémy s pevným diskem(D:) a windowsy XP na něm.
Od jisté doby mi vypisuje chybu chybí NTLDR, až na to, že to vypisuje úplně jiný pevný disk(C:), na kterém ani wokna nejsou.
Když jsem teda odpojil ten druhý pevný disk(C:), tak mi samotný pevný disk(D:) normálně běží, až do fáze, kdy se mi zobrazí logo windows XP a že se načítají, po té chvíli mi celý PC spadne a restartuje se.
Problém je především s daty, které na tom disku mám a potřeboval bych si je uchovat, jenže když se vloupám do příkazového řádku pomocí instalačního CD, tak nemám přístup (respektivě mi hned na začátku příkazového řádku nenajede volba a žádost o heslo na administratora).
Mohl by mi někdo prosím poradit, jak získat data z toho HDD, v lepším případě rozchodit ho?

mít systém nainstalován na oddílu d: (nebo mít v pc dva disky a systém je v pořadí až na tom druhém) je v případě xp a neustále laborujících samoadminů riskantní záležitost.
- ono to funguje, zavaděč je nejspíš na prvním oddílu, systém až na d:
- pak se někdo rozhodne, že ty neznámé a nepotřebné soubory z c: uklidí - a dostane chybovou hlášku že není nalezen ntldr.
- pak disk c: zruší/odpojí, nastaví v biosu boot na systémový disk. windows zjistí že jsou na prvním disku, automaticky se při startu přepísmenkují na c: -> v té chvíli jsou v registrech stovky, možná tisíce vadných cest, xp během načítání spadnou a už se nerozjedou.
od visty výš se už windows takto debilně nechovají, jsou vždy c:

vlož disk do jiného pc jako druhý nebootovací, a vykopíruj z něj všechna data na kterých ti záleží pryč z disku. záchranou programů a systému se neobtěžuj, je po nich.
jestli tě nějak zajímají staré maily a uložená hesla, můžeš si vykopírovat i celý svůj profil, možná to ale bude k ničemu.

zničený disk se starým systémem můžeš klidně vybílit: zrušit stávající oddíl, vytvořit nový systémový ntfs oddíl (20gb, primární, základní), můžeš si ho pojmenovat "system". ze zbytku disku vyrob klidně rozšířený oddíl "data" (ntfs, opět nesmí být dynamický)

to je nějaký žert? čemu to může pomoct, když ti po odstranění disku přepsal systém při startu cesty z d: -> c:, tím samozřejmě zkolaboval a už se ti nikdy nerozběhne - k čemu je teď přikládání dalších disků?

psal jsem snad jasně, že ten disk máš vybrat a vložit do jiného pc, který ti jeho obsah vyčte a zachráníš data.
ale s nabootovaným tučňákem z cd by to mohlo jít taky, to jo.
hlavně zas nový systém neinstaluj na d:, to nebyl nejlepší nápad.