Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Google prudi! Da se to obejit ci vypnout?

V posledni dobe, kdyz hledam na Google, tak po chvilce hledani na me vybafne hlasku:
"Informace o této stránce

Naše systémy zjistily, že vaše počítačová síť je zdrojem neobvyklého provozu. Účelem této stránky je zkontrolovat, zda požadavky odesíláte skutečně vy, a ne robot. Důvod:"

to uz clovek ani nemuze hledat? Peknej vopruz porad vkladat Captcha. Da se to nejak obejit?

to Joseph: Dik za pochvalu za mou rychlost.

to Zarniwúp,fleg: Panove napred si to vyzkousejte ... Pri klasickem vyhledavani se to neobjevi, pouzijte podminku "site".

Jen pro info, komp je cerstve po ciste instalaci.

Použil jsem a také žádné pruzení nenastalo

[http://pc.poradna.net/file/view/6154-pan-rado-gif]

Nemůže to být tím, že používám prohlížeč? :-)

edit:// Jinak to, že máš počítač po čerstvé instalaci neznamená vůbec nic. Pokud v něm máš spyware z instalace nějakého programu, máš to zabreberkované ještě před připojením k internetu. Taktéž to můžeš zabreberkovat v první minutě připojení. Na "dlouhosti instalace" vůbec nezáleží.

no když pominu síťovou breberu, breberu na pc (proč by lezl na google?)- to se dá místně vyzjistit v tcp view.

tak bych řekl že na tvé: "Nemůže to být tím, že používám prohlížeč?" třeba ho právěže nepoužíváš.

vem si úterý- celý den hledám určitou věc jako blbec, je večer, jdu spát a mé výsledky hledání (preferuji spíš google vysledky, kde je hledací fráze, kontext, i když se nebráním i standard. stránkám) ukládám do skupiny, dejme tomu 40 záložek s googlem.

středa- nový hledací úkol, večer jsem tak uondanej, že zavírám prohlížeč a seru na něj (40 záložek s googlem).

čtvrtek- pouštím maxe, spouští automaticky poslední relaci (40 tabů s googlem), saprlot, chtěl jsem udělat úterý- rozděluji maxe na dvě části a spouštím skupinu (40 záložek)

= 80 dotazů do minuty- tohle strejdu vážně znervózní, když jsem tenkrát hledal důvod (opět na google :-D), tak jsem si všiml, že tento způsob preferuje dost lidí (skupiny, relace- nasrat to tam najednou). je možný, že uživatel používá obdobu.

pro představu, jen pár záložek, jindy je to i horší.
[6155-gban-realita-jpg]

Captcha sa moze objavit aj ak su servery google vytazene z tvojej IP alebo aj celkovo vytazene apod, a tvoju verejnu IP mozu mat viac ludi, a ak lezes cez nejaky anonymizer proxy alebo ine spionazne sracky tak tu IP ma pol sveta. Tak hlavne nepouzivaj anonymizery a odvir pocitace v tvojej lokalnej LAN, ak mas verejnu IP. Ak nemas verejnu IP tak mas smolu musel by si odvirit este aj vsetkych susedov na celom sidlisku :)
Zvycajne captcha u google trva len kratko kym sa neukludnia nejake utociace zombie (botnet) siete apod.

P.S. a k tomu dotazu "da se to nejak obejit?" - nie, neda. Len tak ze zaistis aby z tvojej IP neslo do google 10 poziadaviek za sekundu.