Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem návod v češtině - není to povinnost prodejce foťáku?

Dobrej
Zakoupil jsem si foťák. Balení obsahuje velice stručný návod v českém jazyce, tzv. Quick Quide, ve kterém se člověk dočte jen jak kameru nabít, vynout a zapnout. Pak je přiloženo CD s podrobným návodem, ten je ale jen v angličtině. Není náhodou povinností prodejce mi k produktu přiložit podrobný návod v češtině? Protože není přeci mojí povinností umět anglicky, a z toho Quick Quide se člověk vůbec nedočte jak kameru obsluhovat. Dá se proti tomu nějak bránit? Mám nárok na reklamaci?
Děkuju
Pepek

Změna předmětu, původně: návod v češtině
Pište výstižně předmět. Napište přesně, čeho se dotaz týká. Předměty typu "Pomozte plz" nebo "Dotaz" nejsou příliš vhodné, protože nic neříkají o vašem problému a těžko pak můžete očekávat včasnou odpověď.
add
(LaKr) (Kráťa)

Protože není přeci mojí povinností umět anglicky

Ale ani si ten foták kupovat. Bud se prizpusobis produktu - tzn auto je modré a vrze misto zeleneho s radiem. Nebo si ho proste nekupuj. Predpokladam ze Quick Guide splnuje zakone nalezitosti, aby byl prodejce z obliga.

Podle mne by clovek mel cist navod stejne az kdyz to podruhe zase montuje dohromady po tom co to nekolikrat zkousel opravit kladivem 8-)

http://webtrh.cz/103240-cesky-navod-zbozi-povinnos t

Informační povinnosti
§ 9
(1) Prodávající je povinen řádně informovat spotřebitele o vlastnostech prodávaných výrobků nebo charakteru poskytovaných služeb, o způsobu použití a údržby výrobku a o nebezpečí, které vyplývá z jeho nesprávného použití nebo údržby, jakož i o riziku souvisejícím s poskytovanou službou. Jestliže je to potřebné s ohledem na povahu výrobku, způsob a dobu jeho užívání, je prodávající povinen zajistit, aby tyto informace byly obsaženy v přiloženém písemném návodu a aby byly srozumitelné.