Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou verzi Windows 7 koupit?

Zdravim.
Mam taky prblem.
Kupoval som notas na ktorom bol nainstalovany nelegalny OS W7.
Antivir som si kupil original a teraz potrebujem poradit aky OS system si mam kupit. Ked som na googli hladal, tych windovsov7 je dost vela a ani za nic sa v tom nevyznam.Staci mi nejaky zakladny, nepotrebujem ziadne vymozenosti...
Ako originalny OS bol na NTB Vista.
Mozete mi poradit co by som si mal kupit?
Budem vdacny za kazdu radu.
Diky;-)
Dano.
Změna předmětu, původně: W7 (karel)

Vistu nechcem. Ked sme pred par rokmi kupovali stolny PC domov, bola tam Vista a nejak ma neoslovila.
Teraz, ked som kupoval notas tak Vista na nom uz nebola(NTb nebol uplne novy) ale bol tam nainstalovany W7 s ktorym som celkom spokojny.
A kedze antivir mam na W7/64bit. Tak OS chcem ponechat.
Snad som to napisal zrozumitelne :-D

Vies, ze ani nie.Nehovorim, ze niekto to ma rozhodnut za mna. Chcel som pomoct z vyberom.
Vzhladom na to, ze do PC som ako som tu uz par krat pisal uplny mimon. Necham si radsej poradit od niekoho kto tomu rozumie ako by som mal vyhodit peniaze za nieco blbe....
Pozeral som, ze su tam windovsi 7 ktore sa instaluju napr na vistu, alebo Xp, atd. A kedze tomu nerozumiem, mysle som, ze niekto bude ochotny natolko, aby mi aspon napisl co priblizne mam hladat. Ci nejaky ktory sa nainstaluje na Vistu(ktora tam bola original), alebo 7(nelegalny), pripadne kto co pouziva ako je s tym spokojny.
Ako som pisal, nepotrebujem ziaden spesl za 4000kc.
Pc mam na net, filmy, fotky..... a par zakladnych programov.
Diky za tvoju ochotu.:-/

Pozeral som, ze su tam windovsi 7 ktore sa instaluju napr na vistu, alebo Xp, atd.

To jsou upgrady, to nepotřebuješ.

Ako som pisal, nepotrebujem ziaden spesl za 4000kc.

Takže OEM verzi na jeden počítač.

Verzi Professional nevyužiješ, takže Home Premium. A už si jen sám vyber, jestli 32bit, nebo 64bit.

Teoreticky OEM koupit nesmíš abys to měl v pořádku - oem je k novíému pc. /prakticky je to jedno/.
Pokud je na tom notebooku vista tak jde koupit upgrade
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8C0V6000TF1

Pokud tam vista není -není na ntb nálepka jde koupit GG sadu http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 8C0V632615KR

Samozřejmě můžeš koupit i krabicovou verzi která tě potěší v tom, že když ntb za rok až tři zdechne budeš to moc legálně nainstalovat na nový.

Verzí Home Premium nic nezkazíš pokud to tedy nechceš připojovat do podniku s doménou.

Pokud to má 4giga a více pak 64bitový systém jinak 32bitový.